St. Andrea - Nagy Eged Hegy Egri-Bikaver Grand Superior 2016 Zobacz większe

St. Andrea - Nagy Eged Hegy Egri-Bikaver Grand Superior 2016

15324

Nowy produkt

Niezwykle bogaty Egri Bikaver. Wino ze Świętej Góry. Przygotowane z pięciu szczepów: Kékfrankos 33%, Merlot 29%, Pinot noir 24%, Syrah 9%, Kadarka 5%

Nos dojrzały, ostry, owocowy - przede wszystkim morwa i żurawina - z nutami świeżego dżemu truskawkowego.  Wyjątkowo niezwykła, zadziwiająco wyważona konstrukcja. Miękkie, bardzo długie, żywe kwasy. Na podniebieniu mnóstwo owoców, lukrecji, ziół w połączeniu z nieuchronnym kredowym i glebowym charakterem. Długi, prawie nigdy nie kończący się finisz. Niezapomniane przeżycie na zawsze.

Więcej szczegółów

339,99 zł brutto

payments-logos
Producent
St. Andrea
St. Andrea

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionEger
SzczepKekfrankos
Objętość750ml
Zawartość alkoholu15%
Temperatura podawania16-18 °C

St. Andrea

St. Andrea to butikowa winiarnia z regionu Egeru zaliczana do najlepszych w całych Węgrzech. Znajduje się w Egerszalok, u podnóża Gór Bukowych, kilkanaście kilometrów na południe od historycznego miasta Eger. Jej właścicielem jest Gyorgi Lorincz, który produkcją wina zajął się na początku XXI wieku. Strategia Lorincza to osiągnięcie wysokiego poziomu win oraz utrzymanie go przez długie lata. To pierwsze przyszło stosunkowo łatwo – już pierwsze roczniki zyskały uznanie krytyków i konsumentów na rynku krajowym, a następnie międzynarodowym. Od tego czasu wina St. Andrea były wielokrotnie nagradzane na konkursach winiarskich, a sam Gyorgi wielokrotnie otrzymywał tytuł Winiarza Roku na Węgrzech i nie tylko (m. in. od polskiego Magazynu Wino w 2006 roku). Dziś pracuje wspólnie z synem nad specjalnościami winnicy, którymi są słynne egerskie mieszanki: Egri Bikaver oraz jego biały odpowiednik Egri Csillag. Docelowo to właśnie one z wyróżnieniem konkretnych parcel będą w przyszłości najważniejsze. Połączenie chłodniejszego klimatu wiosną, wysokości stoków wulkanicznych gleb sprawia, że tutejsze wina są złożone, gładkie i eleganckie. To wraz z Bolyki i Petreny kolejna w Egerze para ojciec - syn pracująca razem na wspólny winiarski sukces. 

Ponadto, w zestawieniu 50 najlepszych win świata nagrodzonych przez Decanter w 2021 znalazło się po raz pierwszy wino z Węgier, właśnie od St. Andrea. To najwyższej klasy Egri Bikaver Nagy-Eged Dűlő Grand Superior 2017. Gratulujemy!

Opinie

Napisz opinię

St. Andrea - Nagy Eged Hegy Egri-Bikaver Grand Superior 2016

St. Andrea - Nagy Eged Hegy Egri-Bikaver Grand Superior 2016

  • Objętość: 750 ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: czerwone
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 15%
  • Temperatura podawania: 16-18'C
  • Produkowane ze szczepów: Kékfrankos 33%, Merlot 29%, Pinot noir 24%, Syrah 9%, Kadarka 5%

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: