St. Andrea - Axios Egri Bikaver Grand Superior 2016 Zobacz większe

St. Andrea - Axios Egri Bikaver Grand Superior 2016

15320

Nowy produkt

Wino czerwone wytrawne - prawdziwie egerski styl z jego ekscytującym i złożonym charakterem - zostało stworzone przez György Lőrincz jr. Ten Egri Bikavér z pięciu szczepów, pochodzących z różnych parceli z różnymi typami gleby (morski osad wapienny, wulkaniczny i gliniasty) zapewnia wyjątkowe, eleganckie doznania. W nosie zapachy: morwa, dojrzała wiśnia uzupełniona różą, anyżem, ściółką leśną, kminkiem i liściem laurowym. Kawalkada owoców, terroir i przypraw na podniebieniu. Struktura jest pełna energii. Kwasy prawie wybuchają z długotrwałym, intensywnym finiszem. Wino niezwykle złożone i energiczne. 

Więcej szczegółów

215,99 zł brutto

payments-logos
Producent
St. Andrea
St. Andrea

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionEger
SzczepKekfrankos
Objętość750ml
Zawartość alkoholu15%
Temperatura podawania16-18 °C

St. Andrea

St. Andrea to butikowa winiarnia z regionu Egeru zaliczana do najlepszych w całych Węgrzech. Znajduje się w Egerszalok, u podnóża Gór Bukowych, kilkanaście kilometrów na południe od historycznego miasta Eger. Jej właścicielem jest Gyorgi Lorincz, który produkcją wina zajął się na początku XXI wieku. Strategia Lorincza to osiągnięcie wysokiego poziomu win oraz utrzymanie go przez długie lata. To pierwsze przyszło stosunkowo łatwo – już pierwsze roczniki zyskały uznanie krytyków i konsumentów na rynku krajowym, a następnie międzynarodowym. Od tego czasu wina St. Andrea były wielokrotnie nagradzane na konkursach winiarskich, a sam Gyorgi wielokrotnie otrzymywał tytuł Winiarza Roku na Węgrzech i nie tylko (m. in. od polskiego Magazynu Wino w 2006 roku). Dziś pracuje wspólnie z synem nad specjalnościami winnicy, którymi są słynne egerskie mieszanki: Egri Bikaver oraz jego biały odpowiednik Egri Csillag. Docelowo to właśnie one z wyróżnieniem konkretnych parcel będą w przyszłości najważniejsze. Połączenie chłodniejszego klimatu wiosną, wysokości stoków wulkanicznych gleb sprawia, że tutejsze wina są złożone, gładkie i eleganckie. To wraz z Bolyki i Petreny kolejna w Egerze para ojciec - syn pracująca razem na wspólny winiarski sukces. 

Ponadto, w zestawieniu 50 najlepszych win świata nagrodzonych przez Decanter w 2021 znalazło się po raz pierwszy wino z Węgier, właśnie od St. Andrea. To najwyższej klasy Egri Bikaver Nagy-Eged Dűlő Grand Superior 2017. Gratulujemy!

Opinie

Napisz opinię

St. Andrea - Axios Egri Bikaver Grand Superior 2016

St. Andrea - Axios Egri Bikaver Grand Superior 2016

  • Objętość: 750 ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: czerwone
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 15%
  • Temperatura podawania: 16-18'C
  • Produkowane ze szczepów: Kékfrankos, Merlot, Pinot noir, Cabernet franc, Syrah

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: