St. Andrea Igazan Egri Bikaver Grand Superior 2016 Zobacz większe

St. Andrea - Igazan Egri Bikaver Grand Superior 2016

15321

Nowy produkt

Igazán jest mieszanką pięciu różnych odmian winorośli, pochodzi z jednej winnicy i jest leżakowany przez co najmniej 18 miesięcy. Głęboki rubinowy kolor. Wędzony, pikantny nos ze śliwkami i czarnymi wiśniami. Na podniebieniu słodka przyprawa goździkowo-cynamonowa, ciemne owoce, posmak dymu i odrobina maślanki. Mięta i zielone zioła. 

Dobrze zintegrowana kwasowość i alkohol, dojrzałe taniny. Finisz pikantny, zielny. Mocne, starzejące się wino, które dopiero zaczyna się rozwijać.

Idealne wino do steków i grilla. Spróbuj z bogatym daniem grzybowym, zupą gulaszową, gulaszem wołowym lub leczo.

Więcej szczegółów

219,99 zł brutto

payments-logos
Producent
St. Andrea
St. Andrea

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionEger
SzczepKekfrankos
Objętość750ml
Zawartość alkoholu15%
Temperatura podawania16-18 °C

St. Andrea

St. Andrea to butikowa winiarnia z regionu Egeru zaliczana do najlepszych w całych Węgrzech. Znajduje się w Egerszalok, u podnóża Gór Bukowych, kilkanaście kilometrów na południe od historycznego miasta Eger. Jej właścicielem jest Gyorgi Lorincz, który produkcją wina zajął się na początku XXI wieku. Strategia Lorincza to osiągnięcie wysokiego poziomu win oraz utrzymanie go przez długie lata. To pierwsze przyszło stosunkowo łatwo – już pierwsze roczniki zyskały uznanie krytyków i konsumentów na rynku krajowym, a następnie międzynarodowym. Od tego czasu wina St. Andrea były wielokrotnie nagradzane na konkursach winiarskich, a sam Gyorgi wielokrotnie otrzymywał tytuł Winiarza Roku na Węgrzech i nie tylko (m. in. od polskiego Magazynu Wino w 2006 roku). Dziś pracuje wspólnie z synem nad specjalnościami winnicy, którymi są słynne egerskie mieszanki: Egri Bikaver oraz jego biały odpowiednik Egri Csillag. Docelowo to właśnie one z wyróżnieniem konkretnych parcel będą w przyszłości najważniejsze. Połączenie chłodniejszego klimatu wiosną, wysokości stoków wulkanicznych gleb sprawia, że tutejsze wina są złożone, gładkie i eleganckie. To wraz z Bolyki i Petreny kolejna w Egerze para ojciec - syn pracująca razem na wspólny winiarski sukces. 

Ponadto, w zestawieniu 50 najlepszych win świata nagrodzonych przez Decanter w 2021 znalazło się po raz pierwszy wino z Węgier, właśnie od St. Andrea. To najwyższej klasy Egri Bikaver Nagy-Eged Dűlő Grand Superior 2017. Gratulujemy!

Opinie

Napisz opinię

St. Andrea - Igazan Egri Bikaver Grand Superior 2016

St. Andrea - Igazan Egri Bikaver Grand Superior 2016

  • Objętość: 750 ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: czerwone
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 15%
  • Temperatura podawania: 16-18'C
  • Produkowane ze szczepów: Kékfrankos 32%, Merlot 31%, Cabernet franc 29%, Syrah-Pinot noir 8%

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: