Gizella - Furmint / Harslevelu Zobacz większe

Gizella - Furmint / Harslevelu 2019

15120

Nowy produkt

Węgierskie białe wino wytrawne od topowego producenta z Tokaju. Trzy tokajskie wioski i osiem różnych winnic w jednym winie, z udziałem 65% furmint i 35% harslevelu. Zbiór owoców z 5- i 50-letnich krzewów winorośli, moszcz tłoczony z całych wiązek, a następnie fermentowany w zbiornikach o kontrolowanej temperaturze. Świeże wino o ujmującym bukiecie: z kwiatem lipy, gruszką, brzoskwinią, woskiem pszczelim i kamienistymi nutami. W ustach ładnie się rozprowadza, krągłość harslevelu jest w doskonałej równowadze z kanciastą strukturą furminta. Podstawowe wino z Gizelli a trzyma najwyższy poziom. Fermentowano je w zbiornikach stalowych, krótko starzono i żaden z jego składników nie był umieszczony w beczce, dzięki czemu wino jest świeże i pełne werwy.

Więcej szczegółów

52,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Gizella Pince
Gizella Pince

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepFurmint
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Gizella Pince

Rodzinna winiarnia na obrzeżach miasteczka Tokaj, którą od 2005 roku prowadzi Laszlo Szilagyi. Odziedziczył ją wraz z dziewiętnastoma hektarami winnic po dziadku i babci Gizelli. To z miłości do niej zrodził się pomysł na nazwę winiarni, oddający ukłon rodzinie i tradycji, ale też nie przekreślający możliwości rozwoju wedle najnowocześniejszych standardów jakości. W winnicach zrównoważona uprawa lokalnych odmian winorośli: furmint 62%, harslevelu 31%, sargamuskotaly 7% powierzchni. W produkcji wina wytrawne i słodkie późnego zbioru, oczywiście w tym aszu. Najwyższa jakość, pierwsza liga tokajska.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
maj-2021

Opinie

Oceń 
2020-11-05

Nowa fala na Bodrogu

Nie przepadam za kupażem furminta i harsa. To są odrębne światy, skuteczne w winach odmianowych. Ale Gizella Pince każe rzecz przemyśleć, to płynie tokajska nowa fala, nowoczesność, jakość, klarowność, elegancja. Jestem na tak.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Gizella - Furmint / Harslevelu 2019

  Gizella - Furmint / Harslevelu 2019

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 12,5%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Furmint, Harslevelu
  • Region: Tokaj

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: