Tokaj Nobilis - Furmint Zobacz większe

Tokaj Nobilis - Furmint BIO 2020

21243

Nowy produkt

Przyjemne, delikatnie wytrawne wino białe z wiodącej węgierskiej winiarni Tokaj Nobilis. Przygotowane z odmiany Furmint na bazie certyfikowanych upraw ekologicznych, które przyczyniły się do jego indywidualnego owocowego charakteru. W zapachu wina obok gruszki pojawiają się migdały i zioła. Jest delikatne i eleganckie. Długi posmak i dobra równowaga charakteryzują to wino pochodzące z butikowej winnicy, uznawanej za jedną z najlepszych w regionie. W 2012 roku właścicielkę Sarolta Bardos wyróżniono tytułem Winiarz Regionu.

Wino organiczne.

Więcej szczegółów

49,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Tokaj Nobilis
Tokaj Nobilis

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepFurmint
Objętość750ml
Zawartość alkoholu11,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Tokaj Nobilis

Butikowa winiarnia należąca do małżeństwa Sarolty Bardos i Petera Molnara jest przykładem sukcesu, jaki można osiągnąć w rodzinnym winiarstwie. 6 hektarowa posiadłość ze stuletnim domem, w którym odbywa się produkcja oraz leżakowanie win, oraz dwie główne parcele: Csirke (2 ha, gleba bogata w minerały, zbocza południowe i południowo-wschodnie na wysokości ok 250 m n.p.m.) i Barakonyi (4 ha, gleba głównie gliniasta, zbocza południowe i południowo-wschodnie, 250-280 m n.p.m.) oferuje przegląd popularnych tokajskich odmian takich jak Furmint, Harslevelu, Sarga Muskotaly w doskonałej odsłonie. Jako enolog Sarolta Bardos została wyróżniona mistrzowskim tytułem w regionie w 2012 roku.

Opinie

Oceń 
2020-11-04

Szlachetny furmint

To pierwsze wino z WineLABu, które degustowałem online na moim profilu FB dnia 5 maja 2020. Klasyczny furmint wytrawny, gładki, średniej budowy, przy tym wzniosły, klarowny i rześki dzięki mineralności i kwasowości. Dobre, ekologicznie uprawiane winnice nad Bodrogiem i świetna robota pani Szarloty. Polecam zdecydowanie! Marcin Zatorski

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Tokaj Nobilis - Furmint BIO 2020

  Tokaj Nobilis - Furmint BIO 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 11,5%
  • Temperatura podawania: 10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Furmint
  • Region: Tokaj

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: