Barakonyi dulo Furmint Zobacz większe

Tokaj Nobilis - Barakonyi Furmint 2018,2019 BIO

42850

Nowy produkt

Białe wino wytrawne ze szczepu Furmint, stworzone w 6-hektarowej posiadłości rodzinnej Tokaj Nobilis przez Saroltę Bárdos – winiarza roku 2012 w Tokaju. Barakonyi to nazwa winnicy, a więc mamy do czynienia z winem, do którego produkcji wykorzystano wyselekcjonowane grona z pojedynczej parceli. W nosie owoce z sadu – jabłka i gruszka, morela, mięta. Smak bogaty, złożony, świetnie zrównoważona kwasowość, dyskretny cukier, i bardzo długi finisz, w trakcie którego dają o sobie znać nuty mineralne. Wino dojrzewało 6 miesięcy w dębowych beczkach, dzięki czemu  dają o sobie znać dyskretne taniny oraz wanilia

Wino organiczne.

Więcej szczegółów

79,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Tokaj Nobilis
Tokaj Nobilis

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepFurmint
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13%
Temperatura podawania10-12 °C

Tokaj Nobilis

Butikowa winiarnia należąca do małżeństwa Sarolty Bardos i Petera Molnara jest przykładem sukcesu, jaki można osiągnąć w rodzinnym winiarstwie. 6 hektarowa posiadłość ze stuletnim domem, w którym odbywa się produkcja oraz leżakowanie win, oraz dwie główne parcele: Csirke (2 ha, gleba bogata w minerały, zbocza południowe i południowo-wschodnie na wysokości ok 250 m n.p.m.) i Barakonyi (4 ha, gleba głównie gliniasta, zbocza południowe i południowo-wschodnie, 250-280 m n.p.m.) oferuje przegląd popularnych tokajskich odmian takich jak Furmint, Harslevelu, Sarga Muskotaly w doskonałej odsłonie. Jako enolog Sarolta Bardos została wyróżniona mistrzowskim tytułem w regionie w 2012 roku.

Opinie

Oceń 
2021-02-17

Furmint z Góry Zamkowej

Najważniejsza obecnie winnica na górze Var (sławna kiedyś aż w Krakowie Góra Zamkowa!) nad Bodrogiem, historycznym, pięknym siedlisku. Dobrze i ekologicznie traktowana przez Saroltę, daje piękne owoce! Furmint niezwykle bogaty na podniebieniu, maślanie gładki, długi. Próbowałem rocznika 2018 w lutym 2021 podczas #furmintfebruar Myślę, że o dwa lata za wcześnie.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Tokaj Nobilis - Barakonyi Furmint 2018,2019 BIO

  Tokaj Nobilis - Barakonyi Furmint 2018,2019 BIO

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 13,5%
  • Temperatura podawania: 9-10°C
  • Produkowane ze szczepu: Furmint
  • Region: Tokaj

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: