Tokaj Nobilis - A Harom Gracia sweet 2020

Tokaj Nobilis - A Harom Gracia sweet 2020

Ocena:
Smak
Słodkie
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Tokaj
Szczep
Furmint
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
11,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

76,99 zł

Opis

Wspólne wino trzech kobiet - wspaniałych tokajskich winiarzy: Sarolty Bárdos, Judit Bodó i Stephanie Berecz.

Każda z Pań robi wino we własnej piwnicy, a następnie mieszają gotowe wina. Obszar produkcji: Csirke-mál + Határi+ Váti Po kilku próbnych mieszankach narodziło się wino, w którym jednocześnie czujemy wpływ trzech różnych winnic. Tak narodziła się 3Grácia, prawdziwe wino radości!

Słodka Gracja nie powstaje w każdym roczniku, tylko jeśli z danego rocznika można wyprodukować większą ilość dobrego wina słodkiego z późnego zbioru. Wino nie jest „bombą cukrową” - jest zrównoważone i przyjemne do picia.

Harom Gracia sweet powstało z winogron odmiany furmint i harszlevelu. Pachnie słodką cytrynką, brzoskwinią i miodem.

Pasuje do deserów, a także może być deserem samo w sobie.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Tokaj Nobilis

Winnica

Tokaj Nobilis, butikowa winiarnia należąca do małżeństwa Sarolty Bardos i Petera Molnara jest przykładem sukcesu, jaki można osiągnąć w rodzinnym winiarstwie. Zlokalizowana we wsi Bodrogkisfalud nad rzeką Bodrog od 2015r. prowadzi uprawy w sposób organiczny, dzięki czemu roczniki 2018 i młodsze mogą się poszczycić certyfikacją organiczną. Jako enolog Sarolta Bardos została wyróżniona mistrzowskim tytułem w regionie w 2012r. 

Szczepy

Winnica uprawia wyłącznie 4 szczepy: Furmint (65% nasadzeń), Koverszolo (15%), Sargamuskotaly (14%) oraz Harslevelu (6%). Tokaj Nobilis jest znana z bardzo niskiego zbioru (2,500 litrów wina z 1 hektara), przez co może sobie pozwolić na zbiór bardzo skoncentrowanych owoców o wysokiej zawartości moszczu. 

Historia

Od początku istnienia ideą winnicy była produkcja wysokojakościowych win na małym aerale wykorzystując potencjał Tokaju. Pierwsze nasadzenia dokonano w winnicy należącej do dziadka Sarolty o nazwie Barakonyi. W 2004r. Obsadzono drugi taras Csirke-mál doprowadzjaąc rozmiar Tokaj Nobilis do obecnych 7 ha. Piwnice, w których dojrzewają wina od Nobilis pochodzą z XIXw. 

Klimat / Gleba

Stoki Tokaj Nobilis znajdują się na wysokości 250 m n.p.m. i posiadają południową oraz południowo-wchodnią ekspozycję. W strukturze gleb dominują płytkie (30-40cm) tufy ryolitowe, bardzo bogate w minerały.  

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również