Alta Alella - Dolc De Neu BIO/VEGAN 0,375l 2022

Alta Alella - Dolc De Neu BIO/VEGAN 0,375l 2022

Ocena:
Smak
Słodkie
Kraj pochodzenia
Hiszpania
Region
Katalonia
Szczep
Pansa Blanca (Xarel-lo)
Objętość
375ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
10-12 °C

139,99 zł

Opis

Alta Alella Dolc De neu to wino, które wznosi się na wyżyny sztuki winiarskiej. Pochodzi od renomowanego producenta Alta Alella, znakomitego z pasji oraz zaangażowania w produkcję win najwyższej jakości. To wspaniałe wino pochodzi z obszaru, gdzie winnice otoczone są malowniczym krajobrazem i urokliwymi wzgórzami, co nadaje mu niepowtarzalny charakter.

Aromat tego wina jest wyrazisty i intrygujący, ukazując głębokie nuty skórki owoców i aromaty kwiatowe, subtelne akcenty miodu i przyjemną mineralność. Na podniebieniu, świeży i spersonalizowany kwasowo-słodki balans, z mrowiącą kwasowością, która podkreśla cytrynowe nuty na finiszu. Alta Alella Dolc De Neu polecamy spróbować z z foie gras, serami, białą czekoladą lub deserami cytrynowymi.

To słodkie wino, które z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających koneserów. Oferuje niepowtarzalne doświadczenie smakowe, które pozostanie w pamięci na długo. 

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Alta Alella - Organic/BIO

Wyjątkowy producent i wyjątkowe wina. Projekt oparty na najwyższych standardach. Mieszczący się w najmniejszym hiszpańskim regionie - DO "Alella". Otoczony parkiem narodowym pracujący na szczególnej glebie Saulo. Jeden z najlepszych producentów Cavy.

Winnica

Alta Alella to zlokalizowana pod Barceloną winnica oraz jeden z najlepszych producentów wysokogatunkowej Cavy. Od samego początku uprawy są prowadzone w myśl poszanowania dla środowiska naturalnego, co znajduje potwierdzenie w licznych certyfikatach  rolnictwa ekologicznego oraz nazwach niektórych win, które odzwierciedlają rodzime ptactwo.

Szczepy

Ze względu na specjalizację w produkcji Cavy, winnica Alta Allela koncentruje się na uprawie Pansa Blanca (Xarel-lo), Pansa Rosada, różowej odmianie PB. Wraz z rozwojem winnicy pojawiają się jednak coraz odważniejsze i smaczniejsze próby tworzenia win spokojnych opartych o szczepy Chardonnay, Macabeo (Viura), Syrah i Mataró. Wszystkie zbiory dokonywane są ręcznie, co ułatwia dokładną kontroli dojrzałości i jakości.

Historia

Winnica została założona przez byłego dyrektora technicznego win musujących w koncernie Martini & Rossi - Josepa Pujol-Busquets'a oraz jego żonę Cristinę.  Obecnie jest prowadzona głównie przez jego córki Mireię i Georginę, biologa i dietetyka, które poświęcają się rodzinnemu biznesowi z oddaniem i precyzją.

Klimat / Gleba

Uprawy winnicy Alta Alella znajdują się zaledwie dwa kilometry od Morza Śródziemnego, a winnice są obsadzone na zboczach i tarasach zlokalizowanych na wysokości od 100 do 250 m n.p.m. Winorośl uprawiana jest na glebie Sauló, która jest jednym z najważniejszych elementów definiujących wina z Alta Alella: kwaśnej, białej, piaszczystej glebie na bazie granitu o niskiej zawartości wapienia, niskiej zawartości materii organicznej i dobrym naturalnym odprowadzaniu wody.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2020grudzien-2021

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również