Haider - Samling 88 TBA 2016

Haider - Samling 88 TBA 2016, 2017

Ocena:
Smak
Słodkie
Kraj pochodzenia
Austria
Region
Burgenland
Szczep
Sämling 88 (Scheurebe)
Objętość
375ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
10%
Temperatura podawania
10-12 °C

160,99 zł

Opis

Wino Sämling 88 Trockenbeerenauslese to doskonała słodycz z terenów wzgórz Hügelland w Austrii.

Jasno złota barwa, srebrne refleksy. Zachęcający bukiet: w nosie nuty kwiatowe, niuanse hibiskusa, jasnożółte owoce tropikalne, marakuja, skórka mandarynki. Wino soczyste, wyraźnie słodkie, równocześnie o świeżej kwaskowatości. Styl barokowy, miodowy w posmaku. 

Wino idealne do deserów owocowych, czekoladowych oraz do serów pleśniowych.

Fermentacja i dojrzewanie wina miało miejsce w kadziach ze stali nierdzewnej. Poziom cukru resztkowego: 280 g/l, kwasowość 7,5 g/l

Nagrody i wyróżnienia:

NAGRODA WINE BURGENLAND 2021:  94 punkty w kategorii "Szlachetne wina słodkie" - Sämling 88 Trockenbeerenauslese 2016

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Haider

Winnica

Haider znajduje się we wschodniej części Austrii, na wschodnim brzegu jeziora Neusiedler, w pobliżu granicy z Węgrami, na obszarze parku narodowego Neusiedler See-Seewinkel. Winnica produkuje wina zgodne z niemiecką klasyfikacją win (Prädikatsweine) oraz naturalne, wymykające się standardom.

Szczepy

Na 13 ha uprawianych jest 13 odmian białych winogron, które zajmują  70% obszaru. Główne białe odmiany sadzonek to: Riesling, Chardonnay, Muscat Ottonel, Traminer i Sauvignon Blanc. Pozostałe 30% zagospodarowane jest m.in. Zweigeltem, Sankt Laurent oraz Merlot i Cabernet Sauvignon zapewniającymi międzynarodową stylistykę win. Bardzo ważnym elementem portfolio winnicy Haider są ich słodkie wina z późnego zbioru (Spaetlese).

Historia

Rodzina Haider zajmuje się winem od roku 1870 - obecni właściciele -małżeństwo Theresa i Gerhard Heider to już czwarta generacja winiarzy. Młode pokolenie duży nacisk kładzie na elementy BIO - standardem jest ręczny zbiór, spontaniczna fermentacja i poszanowanie środowiska naturalnego na każdym etapie produkcji. Haider jest członkiem Wine Growing Characters - kolaboracji 5 winnic prowadzonych przez młodych winiarzy z Austrii promujących wyjątkowość lokalnych terroir. 

Klimat / Gleba

Według rodziny Haider ich wina odzwierciedlają wyjątkowość regionu Seewinkel. Podłoże składające się z piaszczystej gleby, czarnoziemów i żwirów nadają ich słodkim winom subtelności, elegancji i wyjątkowego smaku. W połączeniu z umiejętnym obchodzeniem się z botrytis (szlachetna pleśń koncentrująca w winogronie cukier) pozwala na tworzenie najlepszych słodkich win w Austrii.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również