Umathum - Zweigelt "Ried Hallebühl"

Umathum - Zweigelt Ried Hallebuhl 2013 biodynamic

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Austria
Region
Burgenland
Szczep
Zweigelt
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
16-18 °C

233,49 zł

Opis

Czerwony wytrawny Zweigelt z regionu Burgenland w Austrii.

Ciemna rubinowa czerwień, w nosie akcent bzu i kokosa, na podniebieniu jeżyny i buraki z nutami marynowanych wiśni. Dojrzałe dzikie jagody, poziomka i malina. Usta bardzo delikatne, a jednocześnie intensywnie owocowe. Dobra struktura, złożone wykończenie.

Wyjątkowe wino robione z gron zebranych ręcznie na doskonałej parceli Ried Hallebühl - najwyżej położonym punkcie na wschód od Jeziora Nezyderskiego. Czerwona gleba obfita w żelazo i magnez daje tutaj zawsze bogate i eleganckie wina.

Wino biodynamiczne.

CHWILOWY BRAK W MAGAZYNIE

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Umathum Weingut BIO

Pierwsza austriacka biodynamiczna winnica znana jest przede wszystkim z win czerwonych, ale także produkuje kilka bardzo ciekawych win białych. Umathum zajmuje się uprawą winorośli takich jak Lindenblättriger, Gelber Traminer i Pinot Gris. Austriackie odmiany czerwonego wina z Zweigelt, St. Laurent i Blaufränkisch oraz Pinot Noir stanowią około 85 procent 30 hektarów ziemi nieskażonej intensywnym rolnictwem. Wina tego świetnego producenta cechują się wysoką jakością i oferowane do sprzedaży są wyłącznie po okresie trzech lat dojrzewania. Unikatowy styl swoich win sam Josef określa jako purystyczny. Dla nas to styl artystyczny, właściwie mistrzostwo świata z Frauenkirchen.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również