Umathum - blauerfrankish

Umathum - Blaufrankish biodynamic 2019

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Austria
Region
Burgenland
Szczep
Blaufränkisch
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
16-18 °C

93,99 zł

Opis

Wino czerwone wytrawne. Produkowane ze szczepu Blaufränkisch, w austriackim regionie Burgenland, przez biodynamicznego producenta Josefa Umathum.

Kolor średni, czerwono-rubinowy z prawie nieprzezroczystym rdzeniem. Na nosie spontaniczne aromaty soczystych malin oraz dzikich ziół z dyskretną nutą wiśni. Na podniebieniu złożone o eleganckiej konstrukcji. Przyzwoita kwasowość.

Dobrze pasuje do ciemnego mięsa i dziczyzny, a także do twardego sera.

Wino biodynamiczne.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Umathum Weingut BIO

Pierwsza austriacka biodynamiczna winnica znana jest przede wszystkim z win czerwonych, ale także produkuje kilka bardzo ciekawych win białych. Umathum zajmuje się uprawą winorośli takich jak Lindenblättriger, Gelber Traminer i Pinot Gris. Austriackie odmiany czerwonego wina z Zweigelt, St. Laurent i Blaufränkisch oraz Pinot Noir stanowią około 85 procent 30 hektarów ziemi nieskażonej intensywnym rolnictwem. Wina tego świetnego producenta cechują się wysoką jakością i oferowane do sprzedaży są wyłącznie po okresie trzech lat dojrzewania. Unikatowy styl swoich win sam Josef określa jako purystyczny. Dla nas to styl artystyczny, właściwie mistrzostwo świata z Frauenkirchen.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również