Nowy Petreny - Egri Cabernet Sauvignon Superior Zobacz większe

Petreny - Egri Cabernet Sauvignon Superior

43913

Nowy produkt

W tym Cabernet Sauvignon dominują czerwone owoce. Znaczna zawartość ciała i alkoholu prowadzi do słodkiego uczucia, wzmocnionego smakami czarnej jagody, porzeczki i wiśni.

Wino dojrzewa w dębowych beczkach przez 28 miesięcy, co sprawia, że garbniki dojrzałych owoców są okrągłe, zapewniając jeszcze dłuższe wykończenie i podkreślając smak typowych dla tego szczepu czarnych porzeczek.

Najpierw ciężki, lekko ziemisty zapach uderza w nasz nos, a potem pojawia się zapach pieprzu i wiśni. Ma miękki, dojrzały smak z odrobiną przypraw i kakao.

Więcej szczegółów

219,99 zł brutto

Producent
Petreny
Petreny

Opis

Kolor Czerwone
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Węgry
Region Eger
Szczep Cabernet Sauvignon
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 14%
Temperatura podawania 16-18 °C

Petreny

Atilla Petreny i jego rodzina, dzięki swojej ciężkiej pracy w ciągu kilkunastu lat, licząc od 2002 roku zbudowali mocno liczące się w regionie Egeru gospodarstwo winiarskie, inspirowane zasadami biodynamiki. Na 52 hektarach uprawianych jest wiele odmian winorośli białych i czerwonych. Jest to dynamicznie rozwijający się producent, przywiązujący szczególną wagę do tradycyjnych, egerskich cuve – Egri Bikaver i Egri Csillag.Sławę winiarni zapewniły dwa wybitne wina: Bikaver Superior "Big Band" z rocznika 2009 oraz Chardonnay Battonage z rocznika 2011.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: