Egri Korona Napfeny Ize Egri Tramini 2021
Egri Korona Napfeny Ize Egri Tramini 2021

Egri Korona Napfeny Ize Egri Tramini 2021

Ocena:
Smak
Słodkie
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Eger
Szczep
Traminer
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
10-12 °C

39,99 zł

Opis

Smak Słońca - bo tak należy tłumaczyć nazwę wina, to wino słodkie, prawdziwe wino rodzinne, produkowane przez Winiarnię Egri Korona od wielu lat. Czarny kolor etykiety ma symbolizować powagę, złoty elegancję, a czerwony rozmach, który rodzinna winnica uważa za ważną wartość w swojej pracy. Grafika przedstawiająca winiarnię jest symbolem stałości - mimo zmian i upływającego czasu. Każdego roku wino lini Napfeny Ize przygotowywane jest ze szczepu, który obrodził najlepszymi owocami. W 2021 roku były to owoce odmiany tramini. 

Napfeny Ize Egri Tramini to wino słodkie, które doskonale smakuje z wypiekami, owocami, jest też smacznym deserem sam w sobie.  Bogaty, słodki smak i aromat owoców tropikalnych zrównoważony jest świeżą nutą cytrusową. 

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Egri Korona Borhaz

Największy i jeden z najnowocześniejszych producentów wina w regionie Eger. Winnica zlokalizowana jest w miejscowości Demjen na południe od Egeru. Na terenie 50 ha dawnych winnic arcybiskupich, od ponad 200 lat winoroślą zajmuje się znana rodzina Racz.

Winnica

Dodatkowe 220 ha obejmują nowe obsadzenia. Pośrodku upraw znajduje się piwnica o pojemności 15,000 hl (2 mln butelek!).

Szczepy

W ramach winnicy Egri Korona uprawia się 31 szczepów, w ramach których dominują (80% upraw) odmiany czerwone: Cabernet Sauvignon (37ha), Kékfrankos (37ha) i Merlot (32ha). Pozostałe 20% nasadzeń to Olaszrizling, Chardonnay, Pinot Gris, Hárslevelű I Zenit.

Historia

Założyciel Domu Winiarskiego Eger Korona Borhaz, rodzina Ráczów, zajmuje się uprawą winorośli i winiarstwem od ponad 200 lat. Obecni właściciele to już piąte pokolenie winiarzy, którym przewodzi József Rácz, wraz z córką Kingą, którym udało się wypromować markę w kraju i zagranicą. 

Klimat / Gleba

Klimat Egeru jest stosunkowo chłodny w porównaniu z resztą kraju. Długie zimy i późne wiosny zapewniają dość krótki okres wegetacyjny. Eger może się za to pochwalić ciepłymi latami i słoneczną jesienią, dzięki czemu winogrona w pełni dojrzewają. Gleby to głównie brunatne gleby leśne, a także lessy, gliny oraz tuf ryolitowy. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również