Winnica Fritz - Rubinus
Winnica Fritz - Rubinus

Winnica Fritz - Rubinus 2018

Ocena:
Smak
Półwytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Małopolska
Szczep
Regent
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
16-18 °C

69,99 zł

Opis

Polskie półwytrawne wino czerwone z małopolskiej winnicy Fritz.

Niezwykły kupaż trzech szczepów: regent, marechal foch, cabernet cortis. Wino likierowe, półwytrawne o wielkim potencjale. Leżakuje i dojrzewa w dębowych beczkach, rozwijając z czasem niezwykle złożone aromaty. Dodanie spirytusu przerywa fermentację a pozostały cukier resztkowy wraz z bogactwem innych składników kieruje wino na nowy proces dojrzewania. Leżakując kilka lat nabiera głębi i szlachetności. Całość dopełnia intensywny owocowy aromat czarnej porzeczki z nutami wanilii i korzennego posmaku. 

Idealnie pasuje do kaczki, gęsi, bakalii, ciast i deserów. Polecane szczególnie do suszonej wołowiny, wyrazistych serów, czekolady i markowych cygar.

BRAK W MAGAZYNIE

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Fritz

Producent

Winnica położona jest w Chełmcu na Paściej Górze, w sercu Ziemi Sądeckiej, pełnej wielu atrakcji kulturalnych, przyrodniczych i turystycznych. Wina Fritz z roku na rok są coraz ciekawsze i zyskują coraz szersze uznanie na krajowej scenie winiarskiej. To także miejsce terapii i źródło nadziei dla osób chorych na autyzm będących pod opieką Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem MADA, która utworzyła dla nich w naszej winnicy Ogrodnicze Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zyski z działalności winnicy w całości przeznaczane są na wsparcie działań pomocowych Fundacji MADA.

Szczepy

Do najważniejszych odmian uprawianych w tym miejscu zaliczyć należy Seyval Blanc, Johanniter, a także Regent i Marechal Foch. Winorośl uprawiana jest tu z wykorzystaniem naturalnych środków ochrony roślin, przy minimalizacji dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Stosowane są opryski z kompostowanych ziół zalewanych deszczówką. Uprawa jest prowadzona w sposób ekologiczny. 

Historia

Winnica Fritz to niewielkie, rodzinne przedsięwzięcie, które rozwija się od 2009r. Choć historia samej winnicy jest stosunkowo krótka, jej właściciel- Ryszard Fryc - podkreśla winiarskie korzenie swojej rodziny. Pod koniec XVIII wieku jego przodek Antoni Fritz, również zajmujący się winiarstwem, sprowadził się na te tereny z Tyrolu. Wina z winnicy Fritz weszły do oficjalnej sprzedaży rynkowej w 2017r. 

Klimat / Gleba

Uprawie winorośli w tej okolicy sprzyja łagodny, choć dość chłodny klimat umiarkowany oraz wspaniała ekspozycja i  nasłonecznienie stoków. Unikatowy terroir i dobre dla vitis vinifera gleby (przeważają lessowe i bielicowe) sprawiają, że krzewy mają się tu bardzo dobrze. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również