Winnica Fritz - Aureus Zobacz większe

Winnica Fritz - Aureus 2019

6265

Nowy produkt

Wino białe, wytrawne z małopolskiej winnicy Fritz.

Niepowtarzalny kupaż 3 szczepów; Seyval Blanc, Johanniter i Solaris. Zapach owocowo-kwiatowy z nutami jaśminu, akacji i konwalii. W ustach świeże i rześkie z akcentami owoców cytrusowych, w głębi czają się nuty gruszy, renklody i brzoskwini. Wino o złocistej barwie, harmonijnym bukiecie, lekko mineralne i dobrze zrównoważone.

Polecane do lekkich przystawek, mięsnych/rybnych/warzywnych - do wyboru, a także owoców morza oraz dań orientalnych.

Więcej szczegółów

66,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Winnica Fritz
Winnica Fritz

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaPolska
RegionMałopolska
SzczepJohanniter
Objętość750ml
Zawartość alkoholu11%
Temperatura podawania10-12 °C

Winnica Fritz

Winnica

Winnica położona jest w Chełmcu na Paściej Górze, w sercu Ziemi Sądeckiej, pełnej wielu atrakcji kulturalnych, przyrodniczych i turystycznych. Wina Fritz z roku na rok są coraz ciekawsze i zyskują coraz szersze uznanie na krajowej scenie winiarskiej. To także miejsce terapii i źródło nadziei dla osób chorych na autyzm będących pod opieką Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem MADA, która utworzyła dla nich w naszej winnicy Ogrodnicze Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zyski z działalności winnicy w całości przeznaczane są na wsparcie działań pomocowych Fundacji MADA.

Szczepy

Do najważniejszych odmian uprawianych w tym miejscu zaliczyć należy Seyval Blanc, Johanniter, a także Regent i Marechal Foch. Winorośl uprawiana jest tu z wykorzystaniem naturalnych środków ochrony roślin, przy minimalizacji dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Stosowane są opryski z kompostowanych ziół zalewanych deszczówką. Uprawa jest prowadzona w sposób ekologiczny. 

Historia

Winnica Fritz to niewielkie, rodzinne przedsięwzięcie, które rozwija się od 2009r. Choć historia samej winnicy jest stosunkowo krótka, jej właściciel- Ryszard Fryc - podkreśla winiarskie korzenie swojej rodziny. Pod koniec XVIII wieku jego przodek Antoni Fritz, również zajmujący się winiarstwem, sprowadził się na te tereny z Tyrolu. Wina z winnicy Fritz weszły do oficjalnej sprzedaży rynkowej w 2017r. 

Klimat / Gleba

Uprawie winorośli w tej okolicy sprzyja łagodny, choć dość chłodny klimat umiarkowany oraz wspaniała ekspozycja i  nasłonecznienie stoków. Unikatowy terroir i dobre dla vitis vinifera gleby (przeważają lessowe i bielicowe) sprawiają, że krzewy mają się tu bardzo dobrze. 

Opinie

Napisz opinię

Winnica Fritz - Aureus 2019

Winnica Fritz - Aureus 2019

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Polska 
  • Zawartość alkoholu: 11%
  • Temperatura podawania: 10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Seyval Blanc, Johanniter, Solaris
  • Region: Województwo Małopolska

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: