Winnica Fritz - Roseus Zobacz większe

Winnica Fritz - Roseus 2020

8272

Nowy produkt

Polskie, różowe, wytrawne wino - świetna propozycja na lato.

Oryginalny kupaż 3 szczepów; Swenson Red, Regent, Muscat Bleu, lekkie i orzeźwiające o pięknej barwie. Żywe i delikatne zapachy róży, truskawek, malin i poziomki.

Po gorącym dniu, mocno schłodzone jest znakomitym wstępem do popołudniowego biesiadowania z przyjaciółmi,  jako aperitif, do lekkich przystawek, sałatek, serów, carpaccio i potraw z grilla.

Więcej szczegółów

66,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Winnica Fritz
Winnica Fritz

Opis

KolorRóżowe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaPolska
RegionWojewództwo Małopolska
SzczepRegent
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania10-12 °C

Winnica Fritz

Winnica

Winnica położona jest w Chełmcu na Paściej Górze, w sercu Ziemi Sądeckiej, pełnej wielu atrakcji kulturalnych, przyrodniczych i turystycznych. Wina Fritz z roku na rok są coraz ciekawsze i zyskują coraz szersze uznanie na krajowej scenie winiarskiej. To także miejsce terapii i źródło nadziei dla osób chorych na autyzm będących pod opieką Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem MADA, która utworzyła dla nich w naszej winnicy Ogrodnicze Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zyski z działalności winnicy w całości przeznaczane są na wsparcie działań pomocowych Fundacji MADA.

Szczepy

Do najważniejszych odmian uprawianych w tym miejscu zaliczyć należy Seyval Blanc, Johanniter, a także Regent i Marechal Foch. Winorośl uprawiana jest tu z wykorzystaniem naturalnych środków ochrony roślin, przy minimalizacji dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Stosowane są opryski z kompostowanych ziół zalewanych deszczówką. Uprawa jest prowadzona w sposób ekologiczny. 

Historia

Winnica Fritz to niewielkie, rodzinne przedsięwzięcie, które rozwija się od 2009r. Choć historia samej winnicy jest stosunkowo krótka, jej właściciel- Ryszard Fryc - podkreśla winiarskie korzenie swojej rodziny. Pod koniec XVIII wieku jego przodek Antoni Fritz, również zajmujący się winiarstwem, sprowadził się na te tereny z Tyrolu. Wina z winnicy Fritz weszły do oficjalnej sprzedaży rynkowej w 2017r. 

Klimat / Gleba

Uprawie winorośli w tej okolicy sprzyja łagodny, choć dość chłodny klimat umiarkowany oraz wspaniała ekspozycja i  nasłonecznienie stoków. Unikatowy terroir i dobre dla vitis vinifera gleby (przeważają lessowe i bielicowe) sprawiają, że krzewy mają się tu bardzo dobrze. 

Opinie

Napisz opinię

Winnica Fritz - Roseus 2020

Winnica Fritz - Roseus 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: Różowe
  • Kraj pochodzenia: Polska 
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Temperatura podawania: 10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Swenson Red, Regent, Muscat Bleu
  • Region: Województwo Małopolska

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: