Winnica Turnau - Chardonnay 2021

Winnica Turnau - Chardonnay 2021

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Województwo Zachodniopomorskie
Szczep
Chardonnay
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
10-12 °C

105,99 zł

Opis

Polskie wino wytrawne ze szlachetnej odmiany chardonnay. Dojrzewało w beczkach akacjowych.  W aromacie owoce tropikalne, drewno oraz maślane ciastka z odrobiną dżemu z pomarańczy. W ustach wino jest pełne i syte. Smak przywodzi na myśl białe pieczywo i sok z cytryny.  Na finiszu posmak kruchego jabłka.

Wino Chardonnay z winnicy Turnau polecane jest do drobiu, dojrzewających serów, śmietanowego sosu lub jagnięciny.

Nagrody i wyróżnienia:

Polskie Korki 2022: I miejsce w kategorii win wytrawnych.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Turnau

Winnica Turnau – winnica to próba przywrócenia rodzinnych tradycji. Łączy przyjaźń, pasję i kulturę wina, której założyciele – kuzyni są wielbicielami.

Winnica

Choć nazwisko Turnau kojarzone jest głównie z muzyką i na pewno pomogło w początkowej promocji winiarskiego przedsięwzięcia, to wszystko co działo się później nosi przedrostek "naj". Turnau bowiem jest największą i najbardziej rozpoznawaną winnicą w Polsce. Od siebie dodamy, że uważamy ich również za najbardziej innowacyjną firmę - w ostatnich latach wprowadzali do swojej oferty nowe wina takie jak, LodoweŚwiętomarcińskie lub Szlachetny Zbiór. Wszystkie bardzo wysokich lotów, jak na Winnicę Turnau przystało.

Szczepy

Dziś, po wielu latach ciągłego rozwoju Winnica Turnau obejmuje swym areałem 34 hektary obsadzone takimi szczepami jak: Solaris i Johanniter, Riesling, Hibernal, Seyval blanc, Rondo, Regent i Cabernet. Oferują zarówno kupaże, jak i wina jednoszczepowe oraz cenione i poszukiwane wino lodowe i musujące. 

Historia

Winnica rozpoczęła działalność w 2010r., oficjalnie, bo plany snuto o wiele wcześniej. Zbigniew Turnau, jego syn Jacek - obaj prowadzący duże gospodarstwo, sadownik Tomasz Kasicki i… Grzegorz Turnau, którego szerzej przedstawiać nie trzeba, postanowili połączyć siły, wykorzystać doskonałe warunki Baniewic i założyć winnicę. Skłoniła ich do tego nie tylko wspólna pasja, ale i chęć wskrzeszenia rodzinnej tradycji, zapoczątkowanej we Lwowie przez właściciela ziemskiego Jerzego Turnaua. Ich działania wspiera doświadczony winiarz z Nadrenii - Frank Faust.

Klimat / Gleba

Dość chłodny, choć w miarę łagodny klimat północno-zachodniej Polski, obecność dużych zbiorników wodnych (w tym stosunkowo bliskie sąsiedztwo Morza Bałtyckiego), odpowiednia suma opadów oraz piaszczysto-gliniaste gleby (cały teren jest pagórkowaty) sprawiają, że w Baniewicach winorośl, zwłaszcza jej białe odmiany, mają się bardzo dobrze. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również