Sugar Loaf - Harriet rose 2019

Sugar Loaf - Harriet rose 2019

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Nowa Zelandia
Region
Marlborough
Szczep
Pinot Noir
Objętość
750ml
Kolor
Różowe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

89,99 zł

Opis

Różowe wino wytrawne, wyprodukowane w 100% z ręcznie zbieranego pinot noir z klonu Able, który ceniony jest za delikatne wyrafinowane smaki truskawek i śmietanki. Wino nazwane Harriet - na cześć najmłodszego dziecka właścicieli winnicy.

Chłodna powolna fermentacja z 7-dniową maceracją na skórkach, dała wino złożone, kremowe, soczyście świeże. Oprócz wspomnianej truskawki i śmietanki - wyczuć można aromaty kwiatów. W ustach soczyste, świeże owoce jagodowe, finisz długi i smakowity.

Wino Harriet rose polecane jest jako aperitif lub do picia z wędlinami, serami lub świeżą sałatką.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Sugar Loaf Wines

Winnica

Sugar Loaf to mała rodzinna firma winiarska z siedzibą w samym sercu regionu uprawy winorośli Marlborough. Posiada  ponad 26 hektarów winorośli i niestandardową winnicę produkcyjną. 

Firma Sugar Loaf Wines została założona w 2004 roku przez 23-letnią wówczas Kate. Nazwa Sugar pochodzi od nazwy wysp leżących na wybrzeżu Taranaki, gdzie Kate dorastała. Winnica posiada certyfikat zrównoważonej uprawy.

Obecna produkcja - to 250 000 butelek.

Szczepy

Na terenie winnicy Sugar rosną jedne z najstarszych winorośli w Marlborough; odmiany: sauvignon blanc, chardonnay, pinot gris i riesling, a także pinot noir.

Historia

Firma Sugar Loaf założona została w 2004 roku przez 23-letnią Kate. Po zakończeniu studiów uprawy winorośli i enologii na Uniwersytecie Lincolna i kilku krótkich pobytach za granicą Kate przeprowadziła się do Marlborough. W 2007 roku pojawiła się możliwość zakupu winnicy i nieużywanej wytwórni cydru jabłkowego. W 2008 roku winnica rozrosła się do 26ha i wybudowano nowoczesną wytwórnię wina.

Zarówno Kate, jak i jej mąż David Acland, pochodzą z rodzin rolników i hodowców o długoletnich tradycjach produkcji wysokiej jakości żywności.

Zespół uzupełniają winiarze/farmerzy na stażu: Leo, Otto i Harriet. 

Klimat/Gleba

Region Marlborough położony jest na wschodnim wybrzeżu Wyspy Południowej. Górzysty obszar jest jednym z najbardziej słonecznych i najsuchszych regionów Nowej Zelandii. Pod względem szerokości geograficznej Nową Zelandię można porównać z południową Europą.

Ocena

1 - ilość opinii

Lato w kieliszku
Pierogi z truskawkami i bitą śmietaną jedzone na łace. To czuję w tym winie :)
Dodano przez Mikołaj w dniu 2022-08-03

Inni klienci kupili również