Raices de Valparaiso

Bodegas Valparaiso - Raices de Valparaiso 2018

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Hiszpania
Region
Ribera del Duero
Szczep
Tempranillo
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
15,5%
Temperatura podawania
16-18 °C

279,99 zł

Opis

Owoce do tego wina zebrano z  własnych winnic w Sotillo i Quintana del Pidio (Burgos) i Pesquera (Valladolid), położonych na wysokości od 900 do 1050 metrów. Winnice mają średnio 40 lat, a gleba jest mieszaniną gliny i wapna, z głębokim i bardzo piaszczystym żwirem na powierzchni.

Fermentacja alkoholowa i maceracja w 500-litrowych beczkach, pozostająca w kontakcie ze skórkami winogron w maksymalnej kontrolowanej temperaturze 28 °C. Po fermentacji i maceracji wino zostało przeniesione do 225-litrowych beczek z nowego francuskiego dębu, gdzie pozostawało przez 14 miesięcy. Wino było następnie leżakowane w butelce przez minimum sześć miesięcy.

Wino Raíces de Valparaíso ma głęboki, intensywnie wiśniowy kolor, jasny i atrakcyjny. Eleganckie aromaty konfitury z czerwonych owoców (maliny, śliwki i jeżyny) z nutą minerałów, trufli, kakao i nutami balsamicznymi. W ustach jest eleganckie i mocno zorganizowane, z intensywnie owocową esencją i długim finiszem, w którym wyczuwamy nuty lukrecji, minerałów i nut balsamicznych.

Edycja limitowana: 2.586 butelek

Nagrody:

- Grand Gold Medal – Concours Mondial De Bruxelles 2020

- Grand Baccuhus Medal – Bacchus 2020

- 93 Points – Andreas Larsson

- 93 Points – Penin Guide

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Bodegas Valparaiso

Winiarnia w Riberra del Duero bazuje na parceli Quintana del Pidio, z której wyselekcjonowaliśmy dwa wina: Crianzę oraz absolutnie wyjątkowe wino Raices de Valparaiso. Każdy, kto jest miłośnikiem regionu powinien te wina spróbować. Wyjątkowe etykiety to dopiero wstęp do tego, czego doświadczymy w kieliszku.

Winnica

Bodegas Vaparaiso to butikowa winnica znajdująca się w Quintana del Pidio, w dolinie rzeki Duero. Winnica znana jest z produkcji win bardzo wysokiej klasy, nad czym pieczę sprawia Rubén Provedo - dyrektor techniczny winnicy z doświadczeniem zbieranym w topowych miejscach takich jak: Tobelos czy Numanthia. 

Szczepy

W winnicy dominuje filozofia "jeden szczep, jedna winnica" - wybrankiem jest Tempranillo, który zajmuje 100% nasadzeń. 12ha zajmują ponad 100-letnie krzewy! Wina dojrzewają w 700-litrowych amerykańskich i francuskich beczkach dębowych, które podlegają cyrkulacji każdego roku. Wyjątkiem są 500-litrowe beczki dedykowane do dojrzenia topowego wina Bodegas Valapraiso - Raíces de Valparaíso

Historia

Początki Bodegas Valparaiso to 2000r., natomiast na najstarszych tarasach (Qintana del Pidio) uprawiano winogrono już na początku XXw. Pozostałe dwa tarasy to ok. 30-letnie uprawy o nazwie Pesquera (zlokalizowana obok Valladolid) znajdujące się na wysokości 925 m n.p.m. oraz Sotillo na wysokości 825 m n.p.m.

Klimat / Gleba

Ribera del Duero charakteryzuje się niskimi opadami (400-600 mm), suchym okresem letnim oraz długimi i mroźnym (jak na Hiszpanie) okresem zimowym z temperaturami dochodzącymi do -20 stopni. W uprawie winorośli pomagają duże amplitudy dziennych temperatur - eksperci twierdzą, że to jeden z powodów, dla którego wina z tego regionu posiadają idealną kwasowość. Na tym terenie występują gleby gliniaste z warstwami wapieni.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również