Domaine du Pere Caboche – Le Petit Caboche Rouge 2019 Zobacz większe

Domaine du Pere Caboche – Le Petit Caboche Rouge 2019

15197

Nowy produkt

Wytrawne czerwone wino z południa Francji. Jest kupażem czterech odmian: kompletnie niszowych caladoc, marselan, egiodola i jedynego w tym towarzystwie znanego obieżyświata syrah. W kieliszku głęboka czerwień z fioletowymi refleksami. Nos jest intensywny, z intensywnymi aromatami czerwonych i czarnych owoców, w dalekim tle nuty lukrecji, ziół, liści tytoniu. Podniebienie jest pełne, łącząc słodycz i mineralność ze smakami lukrecji, fiołka i owoców. Raczej delikatne taniny są dobrze zintegrowane. To wino dojrzewało tylko w stalowych kadziach, zabutelkowane zaraz po zakończeniu procesu winifikacji dla zachowania jego świeżości i owocowego charakteru. Siostrzane Sauvignon tej winnicy to nasze wino miesiąca Kwiecień w 2021 roku.

Więcej szczegółów

54,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Domaine du Pere Caboche
Domaine du Pere Caboche

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaFrancja
RegionVaucluse
SzczepSyrah
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14,5%
Temperatura podawania16-18 °C

Domaine du Pere Caboche

Rodzinna wytwórnia z długimi tradycjami. Rodzina Boisson od ponad 300 lat specjalizowała się w dwóch profesjach: produkcji wina oraz kowalstwie. Od tego drugiego zawodu pochodzi przydomek „Caboche” oznaczający rodzaj gwoździa używanego do podkuwania koni. Przedstawiciel współczesnego pokolenia, Jean Pierre Boisson zajmuje się już tylko winem, koni nie podkuwa, a samochód naprawia u mechanika. To chyba dobra decyzja , zważywszy na fakt, że Domaine du Pere Caboche swoje ziemie posiada w prestiżowej apelacji Chateauneuf du Pape w Dolinie Rodanu. Winorośl jest tu uprawiana na 17 hektarach charakteryzujących się dużymi różnicami jeśli chodzi o skład gleby na poszczególnych parcelach. Najstarsza winnica obsadzona została w 1906 roku, a grona z ponad stuletnich krzewów nadal używane są do produkcji najlepszych win.

Opinie

Oceń 
2020-11-20

uroczy Rodańczyk

Próbowałem w święto Beaujolais, trochę na przekór bieżącemu 2020... Ale wybór tego niepozornego Francuza był słuszny! Dalibóg uroczy blend, owszem młodzieńczo-owocowy, ale nie tak lekki jak pinoty i gameje. Głęboka suknia i smak dzięki starym, dawno niewidzianym, niszowym znajomym: caladoc (raz poznałem w Portugalii, miłość od pierwszego wejrzenia... myślałem, że go więcej nigdy nie spotkam!), egiodola (królowa winnic dalekiej Brazylii, famiglia Pizzato - RISPETTO PER VOI!!!). No dobra, w tle jest support znanego syraha, ale nie zagłusza on ani owocu, ani soczystości, ani ani. Szczerze polecam!

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Domaine du Pere Caboche – Le Petit Caboche Rouge 2019

  Domaine du Pere Caboche – Le Petit Caboche Rouge 2019

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Francja
  • Zawartość alkoholu: 14,5%
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: Caladoc, Marselan, Syrah, Egiodola
  • Region: Dolina Vaucluse

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: