Domaine De Lambisque
Domaine De Lambisque

Domaine de Lambisque - Cotes du Rhone Les Vignes Sauvages 2018

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Francja
Region
Dolina Rodanu
Szczep
Grenache
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14,5%
Temperatura podawania
16-18 °C

67,99 zł

Opis

Francuskie czerwone wino wytrawne z Doliny Rodanu. Produkowane ze szczepu: 75% grenache, 15% cinsault, 5% carignan, 5% syrah.

Piękny, głęboki rubinowy odcień czerwieni, z purpurowymi odcieniami. Wino eleganckie na nosie charakteryzujące się świeżymi owocami i przyprawami. Gładkie, skoncentrowane i wyważone na podniebieniu, z nutami lukrecji i wanilii. Gustowne i dobre wino z potencjałem starzenia. 

Wybornie smakuje z dziczyzną, jagnięciną i wołowiną.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

Domaine de Lambisque

Jeśli lubicie Państwo wina czerwone, intensywne, złożone z południowym charakterem okraszonym świeżością, ziołami i skórą, to jest to wino dla Was. W wielu degustacjach "w ciemno" wygrywa ze znacznie droższymi winami.

Winnica

Domaine de Lambisque to kameralne, choć doceniane na całym świecie przedsięwzięcie. Prowadzona od kilku dekad przez rodzinę Lambilly, oferuje wyjątkowej jakości wina z Doliny Rodanu. Ich Cotes Du Rhone w każdej edycji znajduje uznanie koneserów, a dostać je można w wielu zakątkach świata. Nazwa winnicy pochodzi od słowa Lambrusco, które tłumaczyć można jako dziką winorośl. 

Szczepy

Kluczowe dla tej winnicy, całego regionu (i apelacji) Cotes du Rhone szczepy winorośli odmian Carignan, Cinsault, Grenache (Noir) i Syrah mają się tu bardzo dobrze. 26 hektarów upraw w gminach Bollène i Suze-la-Rousse (północna część regionu) pozwala na uzyskanie relatywnie dobrych plonów i roczną produkcję na poziomie 100tys. butelek. Staranna opieka nad winnymi krzewami i doświadczenie tutejszych winemakerów sprawia, że produkowane tu trunki śmiało można nazwać awangardą apelacji, na dodatek charakteryzują się niezłym potencjałem starzenia.  

Historia

Historia winnicy sięga 1940r., kiedy to członkowie rodziny Lambilly kupili parcele w Bollène i Suze-la-Rousse, stając się nowymi plantatorami w apelacji Cotes du Rhone. Lata ciężkiej pracy kilku pokoleń, aż do teraz, kiedy pieczę nad winnicą trzyma wnuczka - Claire, wraz z mężem Philippe oraz krewnymi Catherine i Laurent Delaunay, opłaciły się. Domaine de Lambisque to nowoczesna, ale też trzymająca się tradycyjnych metod inicjatywa winiarska, która ma ogromny potencjał rozwoju.

Klimat / Gleba

Dość łagodny klimat Cotes du Rhone, dobre nasłonecznienie, nachylenie stoków i suma opadów sprzyjają tu uprawie winorośli. Podobnie jak gliniaste, wapienne i żwirowe gleby, zapewniające dobry drenaż oraz dostępność substancji odżywczych.

Ocena

1 - ilość opinii

Bardzo dobre!
Polecam z miękkimi serami. Wyobrażam sobie, że pięknie musi również współgrać z mięsem
Dodano przez Krzysztof w dniu 2023-04-25

Inni klienci kupili również