Domaine de Lambisque - o producencie wina

Jeśli lubicie Państwo wina czerwone, intensywne, złożone z południowym charakterem okraszonym świeżością, ziołami i skórą, to jest to wino dla Was. W wielu degustacjach "w ciemno" wygrywa ze znacznie droższymi winami.

Winnica

Domaine de Lambisque to kameralne, choć doceniane na całym świecie przedsięwzięcie. Prowadzona od kilku dekad przez rodzinę Lambilly, oferuje wyjątkowej jakości wina z Doliny Rodanu. Ich Cotes Du Rhone w każdej edycji znajduje uznanie koneserów, a dostać je można w wielu zakątkach świata. Nazwa winnicy pochodzi od słowa Lambrusco, które tłumaczyć można jako dziką winorośl. 

Szczepy

Kluczowe dla tej winnicy, całego regionu (i apelacji) Cotes du Rhone szczepy winorośli odmian Carignan, Cinsault, Grenache (Noir) i Syrah mają się tu bardzo dobrze. 26 hektarów upraw w gminach Bollène i Suze-la-Rousse (północna część regionu) pozwala na uzyskanie relatywnie dobrych plonów i roczną produkcję na poziomie 100tys. butelek. Staranna opieka nad winnymi krzewami i doświadczenie tutejszych winemakerów sprawia, że produkowane tu trunki śmiało można nazwać awangardą apelacji, na dodatek charakteryzują się niezłym potencjałem starzenia.  

Historia

Historia winnicy sięga 1940r., kiedy to członkowie rodziny Lambilly kupili parcele w Bollène i Suze-la-Rousse, stając się nowymi plantatorami w apelacji Cotes du Rhone. Lata ciężkiej pracy kilku pokoleń, aż do teraz, kiedy pieczę nad winnicą trzyma wnuczka - Claire, wraz z mężem Philippe oraz krewnymi Catherine i Laurent Delaunay, opłaciły się. Domaine de Lambisque to nowoczesna, ale też trzymająca się tradycyjnych metod inicjatywa winiarska, która ma ogromny potencjał rozwoju.

Klimat / Gleba

Dość łagodny klimat Cotes du Rhone, dobre nasłonecznienie, nachylenie stoków i suma opadów sprzyjają tu uprawie winorośli. Podobnie jak gliniaste, wapienne i żwirowe gleby, zapewniające dobry drenaż oraz dostępność substancji odżywczych.

rok założenia
1940
spec-icon
100,000
butelek rocznie
spec-icon
kraj
Francja
spec-icon
wiodący szczep
Grenache
spec-icon
26ha
uprawy latorości winnej
spec-icon
Domaine De Lambisque
  • Grenache
  • Francja
  • Wytrawne
Wina z Francji

Domaine de Lambisque - Cotes du Rhone Les Vignes Sauvages 2018

Domaine de Lambisque
48400
Objętość: 750ml Smak: Wytrawne Kolor: Czerwone Kraj pochodzenia: Francja Zawartość alkoholu: 14,5% Temperatura podawania: 16-18°C Produkowane ze szczepu: 75% Grenache, 15% Cinsault,5% Carignan, 5% Syrah Region: Dolina Rodanu
64,99 zł