Winnica Turnau - Lodowe Zobacz większe

Winnica Turnau - Lodowe

5999

Nowy produkt

Wino lodowe z Winnicy Turnau powstawało w bardzo niecodziennych okolicznościach i czasie. Do stworzenia tego unikatowego słodkiego trunku trzeba było czekać aż do początku 2016 roku, gdy temperatura na winnicy spadła do wymaganych -7 stopni Celsjusza. 6 stycznia o godz. 4 nad ranem 20 osób przez ponad dwie godziny zebrało 2300 kg zamarzniętych gron odmiany Johanniter. Precyzyjne wyciskanie pozwoliło otrzymać niewielką ilość (tylko nieco ponad 550 litrów) bardzo słodkiego i esencjonalnego soku, który został poddany procesowi fermentacji.

Efektem tego skomplikowanego procesu jest słodkie wino ze wspaniałą, soczystą kwasowością. Dominują w nim aromaty świeżo skoszonego siana i miodu. W ustach jest obfite i soczyste, pełne akcentów dojrzałych jabłek. Co ciekawe mimo że winogrona zebrane zostały już w roku 2107, za rocznik wina uznaje się 2016. Wino lodowe zabutelkowane zostało w butelki o pojemności 0,375 litra.

BRAK W MAGAZYNIE - czekamy na nowy rocznik

Więcej szczegółów

160,56 zł brutto

payments-logos
Producent
Winnica Turnau
Winnica Turnau

Opis

KolorBiałe
SmakSłodkie
Kraj pochodzeniaPolska
RegionWojewództwo Zachodniopomorskie
SzczepSolaris
Objętość375ml
Zawartość alkoholu9,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Winnica Turnau

Pewnego dnia panowie Zbigniew, Grzegorz, Tomasz i Jacek postanowili połączyć swoje siły i tak powstała Winnica Turnau.Trwające od 2009 roku nasadzenia oraz remont dziewiętnastowiecznego budynku gospodarczego pozwoliły na stworzenie nowoczesnej winnicy z własną przetwórnią. Fakt, że rzecz dzieje się w Polsce – kraju niekojarzącym się jednoznacznie z winem – skłoniła właścicieli do szukania wsparcia wśród bardziej doświadczonych winiarzy. Zaproszenie do współpracy z Winnicą Turnau przyjął Frank Faust – uznany twórca win z Nadrenii.

Opinie

Napisz opinię

Winnica Turnau - Lodowe

Winnica Turnau - Lodowe

  • Objętość: 375ml
  • Smak: Słodkie
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Polska
  • Zawartość alkoholu: 9,5%
  • Temperatura podawania: 10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Johanniter
  • Region: Województwo Zachodniopomorskie

30 innych produktów w tej samej kategorii: