Hoop Wines - "Pink" Pet Nat Kekfrankos 2020

Hoop Wines - "Pink" Pet Nat Kekfrankos 2021

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Matra
Szczep
Kekfrankos
Objętość
750ml
Kolor
Różowe
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
10-12 °C

78,49 zł

Opis

To węgierskie różowe wino musujące wykonane metodą Pet-Nat w regionie Matra. Lekki i czyste aromaty wiśni i jeżyny, zdominowane są przez świeżą, cierpką truskawkę. W ustach wino ma bardziej miękki charakter i intensywne objętościowe musowanie. Dobra struktura i orzeźwiający charakter decyduje o wyborze wina jako aperitif, ale także do dań z wieprzowiny oraz warzyw z grilla. 

Wino w ocenie specjalistów:
"Bardzo mętny, pieprzny, wyraźnie kwasowy, ale i goryczkowy pet-nat. Ma mnóstwo energii i ładnie podane cechy swojego stylu. Suto owocowy, czysty, apetyczny".
- Ferment. Pismo o winie.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Hoop Wines

Winnica

Hoop to jeden z najmniejszych producentów w naszej ofercie specjalizujący się w produkcji win typu Pet-Nat oraz spokojnych win czerwonych. Mniej w ich przypadku, oznacza więcej. Hoop jest świetnym reprezentantem regionu Matra (zlokalizowanego między Egerem i Budapesztem). Przy produkcji wykorzystują wyłącznie francuskie dębowe beczki, co jest rzadkością na Węgrzech. 

Szczepy

W uprawach dominuje Kékfrankos, czyli rodzima czerwona odmiana winogron, wg. właścicieli Hoop to szczep "o wyjątkowej osobowości, zdolny do tworzenia wielkich czerwonych win". Uprawy dopełnia Pinot Noir oraz Cabernet Franc. 

Historia

Projekt zainicjowany przez dwóch winiarzy Zoltána Kerekes i Zoltán Németi (koledzy ze szkolnej ławki), którzy po 10 latach zbierania doświadczenia w innych winnicach zdecydowali się na otwarcie własnej. Dostrzegając rozwój nowego nurtu w winiarstwie postawili na produkcję Pet-Natów, które wychodzą im diabelsko pyszne!

Klimat / Gleba

Mátra to region winiarski o chłodnym klimacie, zlokalizowany na zachód od Egeru. Występują tu gleby wulkaniczne, skaliste zbocza, które posiadają zróżnicowaną ekspozycję sięgającą 300-400 m n.p.m.

Ocena

1 - ilość opinii

Petnat
nie jestem fanem petnatów, ale ten był przyjemny. Trochę za szybko się kończy w ustach. ale jestem zadowolony
Dodano przez Michał w dniu 2022-07-13

Inni klienci kupili również