Obniżka! Hoop Wines - "Pink" Pet Nat Kekfrankos 2019 Zobacz większe

Hoop Wines - "Pink" Pet Nat Kekfrankos 2020

15211

Nowy produkt

To węgierskie różowe wino musujące wykonane metodą Pet-Nat w regionie Matra. Aromat jest lekki i czysty, zdominowany przez świeżą, cierpką owocowość. W ustach wino ma bardziej miękki charakter, intensywne musowanie, naturalny, nieinwazyjny smak, prawidłową konsystencję i orzeźwiający charakter.

BRAK W MAGAZYNIE

Więcej szczegółów

62,99 zł brutto

-10%

69,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Hoop Wines
Hoop Wines

Opis

KolorRóżowe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionMatra
SzczepKekfrankos
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13%
Temperatura podawania10-12 °C

Hoop Wines

Winnica

Hoop to jeden z najmniejszych producentów w naszej ofercie specjalizujący się w produkcji win typu Pet-Nat oraz spokojnych win czerwonych. Obok win od Istvan Csernyik to jeden z reprezentantów regionu Matra (zlokalizowanego między Egerem i Budapesztem). Przy produkcji wykorzystuje się tu wyłącznie francuskich dębowych beczek, co jest rzadkością na Węgrzech. 

Szczepy

W uprawach dominuje Kékfrankos, czyli rodzima czerwona odmiana winogron, wg. właścicieli Hoop to szczep "o wyjątkowej osobowości, zdolny do tworzenia wielkich czerwonych win". Uprawy dopełnia Pinot Noir oraz Cabernet Franc. 

Historia

Projekt zainicjowany przez dwóch winiarzy Zoltána Kerekes i Zoltán Németi (koledzy ze szkolnej ławki), którzy po 10 latach zbierania doświadczenia w innych winnicach zdecydowali się na otwarcie własnej. Dostrzegając rozwój nowego nurtu w winiarstwie postawili na produkcję Pet-Natów, które wychodzą im diabelsko pyszne!

Klimat / Gleba

Mátra to region winiarski o chłodnym klimacie, zlokalizowany na zachód od Egeru. Występują tu gleby wulkaniczne, skaliste zbocza, które posiadają zróżnicowaną ekspozycję sięgającą 300-400 m n.p.m.

Opinie

Napisz opinię

Hoop Wines - "Pink" Pet Nat Kekfrankos 2020

Hoop Wines - "Pink" Pet Nat Kekfrankos 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Różowe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 13%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Kekfrankos
  • Region: Matra

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: