Nowy Obniżka! Etyeki Kuria – MSP Fume 2018 Zobacz większe

Etyeki Kuria – MSP Fume 2018

15980

Nowy produkt

Być może najśmielsza pozycja w serii MSP do tej pory. Sandor Meresz - główny winiarz Etyeki Kuria odważnie wybrał innowacyjne i przyjazne dla środowiska narzędzie: Flexcube. Wino fermentowało w stalowym zbiorniku, następnie dojrzewało tam przez 6 miesięcy, po czym zostało umieszczone w 1000-litrowym Flexcube na 6 miesięcy.

Flexcube, czyli nowa generacja beczek, to australijski patent, który rozpoczął swój podbój na początku XXI wieku.

Flexcube jest wykonany z oddychającego materiału polimerowego, który może zapewnić ciągły, kontrolowany i stały pasywny dopływ tlenu, tak jak dzieje się to w tradycyjnych beczkach dębowych. W flexcube umieszczone są też klepki z francuskiego dębu, które dojrzewającemu winu dostarczają drugorzędnych nut smakowych i zapachowych - jak tradycyjne beczki.   

Jaka jest różnica między flexcube a dębową beczką i po co ta innowacyjna zamiana? W trosce o środowisko!  Do dojrzewania określonej ilości wina potrzeba znacznie mniejszej ilości drewna niż gdyby proces ten odbywał się w konwencjonalnych beczkach. 

W zapachu wina Fume odnajdziemy zielone jabłko, limonkę, zielone przyprawy, trochę owoców tropikalnych

Na podniebieniu limonka, świeże przyprawy prowansalskie, mięta, przyprawy beczkowe, nuty dymne. Finisz lekko słonawy.

Wino polecane do ryb i lekkich sałatek.

Wyróżnienia dla rocznika 2018:

  • BORIGO Białe wino - Świetny test - Gábor Bányai Botond - 89 punktów - „W degustacji odmiana jest znacznie bardziej przełomowa, ale wartość wina tkwi w jego proporcjach: jego struktura kwasowa jest doskonała, jego mineralność jest słonawa, ale owoc ma delikatnie słodki smak
  • Test nowości VinCE - 16,8 pkt – „Bardzo dobra proporcja, dynamiczne wino”

Więcej szczegółów

50,22 zł brutto

-14%

58,39 zł brutto

payments-logos
Producent
Etyeki Kuria
Etyeki Kuria

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionEtyeki-Buda
SzczepSauvignon Blanc
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Etyeki Kuria

Wierzymy, że przyszłość jest zbudowana na przeszłości, dlatego staramy się pracować w duchu innowacyjności, szanując i ucząc się na tradycji.

Etyeki Kúria Winery działa w Etyek od 1996 roku na Öreghegy. Szanując tradycje, nasza winiarnia od samego początku zasłynęła z innowacyjnego podejścia. Ważnym kamieniem milowym w naszej historii było to, że jako pierwsi w regionie winiarskim posadziliśmy winogrona pinot noir, aby uzyskać czerwone wino. Nasz główny winiarz, Sándor Mérész, dołączył do zespołu dziesięć lat temu i od tego czasu kształtuje unikalny styl naszych win, łącząc lokalne doświadczenia z najnowszymi wynikami badań i własnym międzynarodowym podejściem. W uznaniu jego pracy zawodowej Sándor jest od 2013 roku jednym z pięćdziesięciu nominowanych do nagrody „Winiarzy wina”.

Początkowy obszar produkcji wynoszący 2 hektary osiągnął teraz 54 hektary, uprawa winorośli odbywa się w dwóch regionach winiarskich: Etyek-Buda, gdzie uprawiane są sauvignon blanc, chardonnay i pinot noir, na  obszarach Sopron dominującą odmianą winorośli jest blue franc.

Opinie

Napisz opinię

Etyeki Kuria – MSP Fume 2018

Etyeki Kuria – MSP Fume 2018

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 12,5%
  • Temperatura podawania: 8 - 10°C
  • Produkowane ze szczepu:  Sauvignon blanc
  • Region: Etyeki - Buda

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: