Sugar Loaf - Riesling 2020
Sugar Loaf - Riesling 2020

Sugar Loaf - Riesling 2020

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Nowa Zelandia
Region
Marlborough
Szczep
Riesling
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
11%
Temperatura podawania
8-10 °C

85,99 zł

Opis

Owoce do Rieslinga Sugar Loaf pochodzą ze specjalnej części winnicy, która odkrywa niezliczone oblicza rieslinga. Na cięższych glebach rodzą się owoce, które w winie uwalniają aromaty cytryny i limonki. Te z lżejszych gleb stonier -  dają aromaty owoców tropikalnych. 

Zebrane w doskonałym stanie owoce, były fermentowane długo i powoli w stali nierdzewnej, aby zachować soczysty owocowy smak i pikantną świeżość. Lekki kontakt osadu drożdżowego po fermentacji dodaje złożoności i ciała.

Sugar Loaf - Riesling 2020 pachnie limonką i białą brzoskwinią. Jest pełne i zaokrąglone na podniebieniu. Można wyczuć odrobinę słodyczy zrównoważoną soczystą kwasowością. Idealny partner dla azjatyckich i pikantnych potraw, a także jako aperitif.

Świetny riesling, którego musisz spróbować!

Nagrody i wyróżnienia:

Złoty Medal Międzynarodowej Wystawy Wina w Nowej Zelandii

5 gwiazdek (93 punktów) Sam Kim www.wineorbit.co.nz

4 gwiazdki Michael Cooper www.michaelcooper.co.nz

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Sugar Loaf Wines

Winnica

Sugar Loaf to mała rodzinna firma winiarska z siedzibą w samym sercu regionu uprawy winorośli Marlborough. Posiada  ponad 26 hektarów winorośli i niestandardową winnicę produkcyjną. 

Firma Sugar Loaf Wines została założona w 2004 roku przez 23-letnią wówczas Kate. Nazwa Sugar pochodzi od nazwy wysp leżących na wybrzeżu Taranaki, gdzie Kate dorastała. Winnica posiada certyfikat zrównoważonej uprawy.

Obecna produkcja - to 250 000 butelek.

Szczepy

Na terenie winnicy Sugar rosną jedne z najstarszych winorośli w Marlborough; odmiany: sauvignon blanc, chardonnay, pinot gris i riesling, a także pinot noir.

Historia

Firma Sugar Loaf założona została w 2004 roku przez 23-letnią Kate. Po zakończeniu studiów uprawy winorośli i enologii na Uniwersytecie Lincolna i kilku krótkich pobytach za granicą Kate przeprowadziła się do Marlborough. W 2007 roku pojawiła się możliwość zakupu winnicy i nieużywanej wytwórni cydru jabłkowego. W 2008 roku winnica rozrosła się do 26ha i wybudowano nowoczesną wytwórnię wina.

Zarówno Kate, jak i jej mąż David Acland, pochodzą z rodzin rolników i hodowców o długoletnich tradycjach produkcji wysokiej jakości żywności.

Zespół uzupełniają winiarze/farmerzy na stażu: Leo, Otto i Harriet. 

Klimat/Gleba

Region Marlborough położony jest na wschodnim wybrzeżu Wyspy Południowej. Górzysty obszar jest jednym z najbardziej słonecznych i najsuchszych regionów Nowej Zelandii. Pod względem szerokości geograficznej Nową Zelandię można porównać z południową Europą.

Ocena

1 - ilość opinii

Pyszny riesling diesel off-dry
Aromaty limonki, jaśminu i stacji benzynowej. W ustach słodycz zrównoważona limonkową kwasowością. Pełne ciało. Takie wina lubię!
Dodano przez Marcin w dniu 2023-04-22

Inni klienci kupili również