Trinidad del Conde de Hervias 2018
Trinidad del Conde de Hervias 2018

Trinidad del Conde de Hervias 2018

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Hiszpania
Region
Rioja
Szczep
Tempranillo
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
16-18 °C

136,99 zł

Opis

Winogrona tempranillo użyte to wyprodukowania tego wina, pochodziły z trzech różnych parceli. Końcowa mieszanka w butelce to wino o średniej budowie, rubinowoczerwone, które jest gładkie, eleganckie i bardzo dobrze zbalansowane. Dojrzewanie odbywało się w 50% beczkach z francuskiego i 50% z amerykańskiego dębu. Bardzo harmonijna i elegancka struktura, która nadaje winu poważny charakter, choć jest też bardzo przyjemne. Bardzo dobrze zrównoważone wino!

Na podniebieniu przeważające smaki czerwonych i czarnych jagód mieszają się z nutami wanilii, kakao i przypraw, co kończy się zaskakująco długim finiszem.

Wino w ocenie specjalistów:
“Trinidad del Conde de Hervias 2018 – wino zrównoważone, o bardzo długim finiszu. To jest Rioja, jakiej świat potrzebuje, wanilia rodem z dębowej beczki spotyka tu czekoladę i jeżyny”.
Robert Mazurek, Rzeczpospolita Plus Minus

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Conde de Hervías - Manso de Zuniga

Chcesz poznać najlepsze wina osławionego regionu Hiszpanii - sięgnij po wina Conde de Hervías - Manso de Zuniga.

To projekt pary Iñigo Manso de Zuñiga i Yolandy Garcia Viadero (Bodegas Valduero). Rodzina von Iñigo jest właścicielem reprezentacyjnej posesji w Torremontalbo (Rioja Alta), w której w niektórych uprawia się winorośl, która ma ponad 100 lat. Zostały one zasadzone przez pradziadka Iñigo przed inwazją filoksery i składają się ze starych rodzimych klonów Tempranillo o większości prawdziwych korzeni. Z tego wybierają najlepsze winogrona do tłoczenia trzech niezwykłych, ale klasycznych Rioja.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również