Conde de Hervias 2010 Rioja

Conde de Hervias 2011 Rioja

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Hiszpania
Region
Rioja
Szczep
Tempranillo
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
16-18 °C

290,99 zł

Opis

Conde de Hervías to wyjątkowa i wyspecjalizowana winnica w północnej Rioja Alta, której jedynym celem jest produkcja najwyższej jakości win pochodzących z pojedynczych parcel z historycznych winnic w miejscowości Torremontalbo. 

Mieszanka 90% tempranillo i 10% graciano. Conde de Hervias ma rubinowy kolor. W nosie eksplozja aromatów takich jak jagody, azjatyckie przyprawy, lukrecja czy czarny kardamon. W ustach aromaty owocowe otoczone delikatnymi taninami z nutą mineralną. Świeży smak, któremu nie można się oprzeć.

Coś wyjątkowego!

Wino w ocenie specjalistów (o roczniku 2010):
“Wino, zdumiewająco świeże i bardzo aromatyczne, Rioja w mistrzowskim wydaniu, może czekać jeszcze dekadę albo i lepiej”.
Robert Mazurek, Rzeczpospolita Plus Minus

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Conde de Hervías - Manso de Zuniga

Chcesz poznać najlepsze wina osławionego regionu Hiszpanii - sięgnij po wina Conde de Hervías - Manso de Zuniga.

To projekt pary Iñigo Manso de Zuñiga i Yolandy Garcia Viadero (Bodegas Valduero). Rodzina von Iñigo jest właścicielem reprezentacyjnej posesji w Torremontalbo (Rioja Alta), w której w niektórych uprawia się winorośl, która ma ponad 100 lat. Zostały one zasadzone przez pradziadka Iñigo przed inwazją filoksery i składają się ze starych rodzimych klonów Tempranillo o większości prawdziwych korzeni. Z tego wybierają najlepsze winogrona do tłoczenia trzech niezwykłych, ale klasycznych Rioja.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również