Torre del Conde de Hervias 2013
Torre del Conde de Hervias 2013

Torre del Conde de Hervias 2018

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Hiszpania
Region
Rioja
Szczep
Tempranillo
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
16-18 °C

200,49 zł

Opis

Wino Torre del Conde de Hervías jest produkowane z tempranillo i graciano z winnicy Llano Alto, zasadzonej w 1958 roku, która jest częścią winnicy Las Arenillas z 1864 roku. Torre del Conde de Hervías jest wytwarzane tylko w wybranych rocznikach i przygotowywane tak, aby starzało się z wdziękiem przez dziesięciolecia.

Piękna rubinowa czerwień. W nosie rozchodzą się aromaty tytoniu, wanilii i trufli. W ustach zaskakująca siła na podniebieniu i języku. Niesamowita synergia między alkoholem, kwasowością i taninami. Bardzo mocna ekspresja. Długi finisz. Oprócz najlepszych winogron z winnicy do produkcji wina wykorzystano wyłącznie naturalne kultury drożdży. Leżakowało we francuskim dębie przez 12 miesięcy. 

Wysokiej klasy  świetna Rioja!

Idealny dodatek do dziczyzny, mięs z grilla, gulaszu.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Conde de Hervías - Manso de Zuniga

Chcesz poznać najlepsze wina osławionego regionu Hiszpanii - sięgnij po wina Conde de Hervías - Manso de Zuniga.

To projekt pary Iñigo Manso de Zuñiga i Yolandy Garcia Viadero (Bodegas Valduero). Rodzina von Iñigo jest właścicielem reprezentacyjnej posesji w Torremontalbo (Rioja Alta), w której w niektórych uprawia się winorośl, która ma ponad 100 lat. Zostały one zasadzone przez pradziadka Iñigo przed inwazją filoksery i składają się ze starych rodzimych klonów Tempranillo o większości prawdziwych korzeni. Z tego wybierają najlepsze winogrona do tłoczenia trzech niezwykłych, ale klasycznych Rioja.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również