Nowe produkty

Promocje

Lista produktów producenta: Bodvin

Winnica

Bodvin to jedna z bardziej nowoczesnych winnic w Tokaju, zlokalizowana w miejscowości Mad. Założona przez trzech braci Bodnar wspieranych przez Istvana Szamesa. Co ciekawe doradcą przy zakładaniu winnicy był jeden z najwybitniejszych winiarzy na Węgrzech - Istvan Szepsy, którego wina również posiadamy w swojej ofercie.

Szczepy

Bodvin skupia się na trzech szczepach: Furmint (70%), Hárslevelű (25%) i Sárgamuskotály (5%), z których powstają wina jednoszczepowe, cuvee oraz klasyczne tokajskie Aszu.

Historia

Początkowo cała produkcja była dedykowana ne export do USA. Dopiero z czasem gdy rodzimy i europejski rynek uwierzył w wybitność win węgierskich ten trend został odwrócony. Jedną z kluczowych postaci w firmie jest Gabor Orosz, który obecnie zarządza winnicą i jest związany z Bodvinem od 1994r. Firma pomimo nowoczesnej infrastruktury stosuje wszystkie ograniczenia wydajności, zgodnie z przepisami koła Mádi, stowarzyszenia regulującego poziom produkowanych tu win.

Klimat / Gleba

Bodvin zarządza ponad 10ha upraw na najbardziej znanych parcelach w regionie: Király, Nyúlászó, Úrágya, Betsek, Hosszúkötél, Holdvölgy oraz Szent-Tamás. Większosć upraw posiada południową lub południowo-zachodnią ekspozycję. Bodvin, podobnie jak cały region tokajski poddawany jest wpływom klimatu kontynentalnego, który powoduje upalne lata oraz mroźne zimy. 

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów