Pannonhalmi Hemina Zobacz większe

Pannonhalmi - Hemina 2018,2019

15541

Nowy produkt

Hemina, od węgierskiego producenta Abbey Winery, nawiązuje do słynnego kupażu Bordeaux - mieszanki szczepów Merlot i Cabernet Franc - w ciekawym węgierskim wydaniu.

W winie przebijają się nuty czerwonych owoców, takich jak wiśnie, czereśnie i truskawki, które łączą się z aromatem wanilii, pochodzącym z procesu fermentacji w drewnianych beczkach. W winie wyczuwalna jest mineralność z dodatkiem pieprzu, który nadaje mu wyjątkowego charakteru. Stosunkowo wysoki poziom alkoholu wzmacnia odczucie rześkości. Wszystkie smaki i aromaty są dobrze zintegrowane i nienachalne.

Wino będzie świetne do degustacji od razu, ale dodatkowe 2-3 lata w piwniczce pozwoli pokazać jego bardziej wygładzone oblicze. Najlepiej serwować w temperaturze 15-16 stopni.

Doskonałe do czerwonych mięs i do dań podawanych z owocowym sosem (np. z jagód).

Więcej szczegółów

76,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Pannonhalmi Apatsagi Pinceszet
Pannonhalmi Apatsagi Pinceszet

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionPannonhalmi
SzczepMerlot
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14,5%
Temperatura podawania16-18 °C

Pannonhalmi Apatsagi Pinceszet

WINIARNIA OPACTWA W PANNONHALMIE (Pannonhalmi Apatsagi Pinceszet)

Winnica została założona w 2000 roku w miejscu historycznie zajmowanym przez mnichów benedyktyńskich, którzy od wieków byli silnie związani z kulturą produkcji wina. Pannonhalma to najstarszy obiekt sakralny na Wegrzech, ufundowany przez księcia Gejzę w X wieku, dla Węgrów skrzyżowanie Tyńca z Częstochową. Winogrona z plantacji winiarni Opactwa w Pannonhalmie są przetwarzane w nowej piwnicy i winiarni (o powierzchni prawie 2000 metrów kwadratowych!), zbudowanej przy prężnie działającym klasztorze, u stóp wzgórza św. Marcina. Powstał tu kompleks do przetwórstwa winogron i dojrzewania wina, który dobrze wykorzystuje warunki topograficzne, co pozwala zwiedzającym winiarnię na pełny wgląd w pracę enologiczną i jej efekty.

Winnice winiarni zajmują 50 ha i należą do apelacji Pannonhalma w makroregionie Górnej Panonii. Cała jej powierzchnia to zaledwie 600 ha, jest to najmniejszy z 22 historycznych regionów winiarskich na Węgrzech. Klimat regionu kształtowany jest przez masyw górski Bakony oraz doliny Győr i Marcal i charakteryzuje się umiarkowanymi opadami i nasłonecznieniem. Warunki klimatyczne nawiązują do tych z Doliny Loary i Alzacji.

Opinie

Napisz opinię

Pannonhalmi - Hemina 2018,2019

Pannonhalmi - Hemina 2018,2019

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawny
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 14,5%
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: Merlot, Cabernet Franc
  • Region: Pannonhalma

30 innych produktów w tej samej kategorii: