Hollokoi - Sargamuskotaly 2017 Zobacz większe

Hollokoi - Sargamuskotaly 2017

2161

Nowy produkt

Białe wino słodkie z regionu Tokaj na Węgrzech, wyprodukowane ze szczepu Sargamuskotaly. 

W bukiecie zapachowym mamy miks moreli, brzoskwiń i przyjemnych nut kwiatowych. W ustach lekkie, przyjemnie aromatyczne, owocowe: nuty moreli i pomarańczy. Sprawdzi się podane do deski wędlin czy risotto.

Więcej szczegółów

39,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Hollokoi Mihaly
Hollokoi Mihaly

Opis

KolorBiałe
SmakSłodkie
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepSargamuscotaly
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Hollokoi Mihaly

Winnica

Winnica Hollokoi to średniej wielkości producent z siedzibą w Tallya, w ramach której już piąte pokolenie tworzy jakościowe tokajskie wina. W uznaniu za zasługi dla regionu, właściciel winnicy Mihaly, otrzymał w 2004r. tutuł producenta roku regionu Tokaj-Hegyalja. Hollokoi to naszym zdaniem jedna z najlepszych ofert cena/jakość jeżeli chodzi o wina Aszu

Szczepy

W ramach trzech winnic (Nyerges, Jónap and Pipisk), na 10ha Hollokoi uprawia przede wszystkim Furmint, który zajmuje 60% nasadzeń. Uzupełnienie stanowią Sargamuskotaly (25%) oraz Harslevelu (15%). 

Historia

Rodzinna tradycja produkcji wina sięga XXw., natomiast 75-letni Mihaly sygnuje winnicę swoim nazwiskiem od 1984r. Jednym z centralnych punktów winnicy jest ponad 500-letnia piwnica, w której, w dębowych beczkach z drewna pochodzącego z węgierskich Gór Zemplińskich dojrzewają najlepsze wina Szamorodni oraz Aszu. To również tutaj odbywają się degustacje komentowane.

Klimat / Gleba

U Hollokoi, jak w większości winnic z Tokaju, występują wulkaniczne gleby, z dużą zawartością różnorodnych skał. Wpływ Karpat okalających Tokaj od północnej strony tworzy doskonały mikroklimat z długimi, ciepłymi dniami i wilgotnymi nocami. Taka pogoda jesienią stwarza idealne warunki do rozwoju grzyba Botrytis Cinerea i powstawania szlachetnej białej pleśni pożądanej przy uprawie winogron wykorzystywanych w winach Aszu. 

Opinie

Napisz opinię

Hollokoi - Sargamuskotaly 2017

Hollokoi - Sargamuskotaly 2017

  • Objętość: 0,750l
  • Smak: słodkie
  • Kolor: białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu:  13,5%
  • Temperatura podawania: 10-12'C
  • Produkkowane ze szczepu: Sargamuskotaly
  • Region: Tokaj

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: