Gotz - Sargamuskotaly 2022 półwytrawny
Gotz - Sargamuskotaly 2022 półwytrawny

Gotz - Sargamuskotaly 2022 półwytrawny

Ocena:
Smak
Półwytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Tokaj
Szczep
Sargamuscotaly
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
10-12 °C

34,49 zł

Opis

Lekkie, owocowe wino, które niesie w sobie całe piękno i zalety szczepu sárgamuskotály. Lekki, przyjemny napój do codziennego picia.

W nosie dyskretne korzenne aromaty. Oprócz tego zapach dojrzałych owoców i cytrusów z nutą rumianku i orientalnych przypraw. W smaku dominuje owocowy charakter, z wyczuwalnymi brzoskwiniami i gruszkami. Usta rześkie, lekko kwasowe, finisz długi i smakowity.

Sárgamuskotály służy jako doskonały surowiec do produkcji świeżych, owocowych win. Winogrona sárgamuskotály są zbierane ręcznie do skrzynek, kiedy owoce są w pełni dojrzałe, zdrowe i nienaruszone. Następnie winogrona są natychmiast przetwarzane przez delikatne tłoczenie pod niskim ciśnieniem. Wyekstrahowany moszcz został osadzony i poddany fermentacji w niskiej temperaturze ze specjalnym zaszczepieniem drożdży, przechowywany w warunkach redukujących aż do butelkowania w celu zachowania pierwotnych smaków, aromatów i owocowości muskatu.

BRAK W MAGAZYNIE.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Gotz Pinceszet

Winnica  założona w 2000 roku przez Ildikó i Istvána Götza specjalizująca się w produkcji najwyższej jakości win słodkich. Powstają tu głównie wina jednoszczepowe, w tym znane na całym świecie wina Aszu

Winnica

Winnica Gotz zlokalizowana jest w  miejscowości Hercegkut, która znana jest z piwnic, Kőporosi i Gombos-hegyi wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Szczepy

Na 18 ha  rozlokowanych na 6 parcelach w pobliżu miast Sárospatak, Tolcsva i Sárazsadány Gotz uprawia typowo tokajskie winorośla, takie jak Furmint, Hárslevelű i Sargamuskotaly. 

Historia

Wino jest uprawiane przez rodzinę Gotz od ponad 200 lat, nie dziwi więc, że dzisiaj kolejna dwa pokolenia ramię w ramię dbają o rozwój i wizerunek marki na Węgrzech i Europie.  Duma rodu to piwnice przypominające domki Hobbitów z Władcy Pierścieni. Wydrążone w tunelach pozwalaja utrzymać stałą wilgoć (95%) oraz temperaturę (9 stp.) niezależnie od zewnętrznych warunków atmosferycznych.

Klimat / Gleba

Region winiarski Tokaj to 27 miast, 6,000 ha upraw i miejsce na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Gotz kontynuuje rodzinne tradycje wykorzystując ciepły kontynentalny klimat i gleby wulkaniczne do produkcji najlepszych win słodkich. Odwiedź tą winnicę podczas swoich wakacji i zakochaj się w tym regionie i ludziach!

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również