Lajver - Szekszard Kadarka 2021
Lajver - Szekszard Kadarka 2021

Lajver - Szekszard Kadarka 2021

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Szekszard
Szczep
Kadarka
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
15-17°C

54,99 zł

Opis

Lajver Szekszard Kadarka bezbłędnie odzwierciedla lokalny charakter win, typowy dla odmiany kadarka. W zapachu przynosi lekko cierpkie aromaty czerwonych jagód i charakterystyczną dla kadarki nutę korzenną. Pojawia się w nim lekkość, elegancja.  Wyraźny jest również aromat porzeczki, wiśni i sproszkowanej papryki. W ustach dominuje żywa kwasowość, ze świeżymi, czerwonymi jagodami i pikantnym finiszem.

To wszystko sprawia, że wino jest niezapomniane!

Owoce kadarki zbierane były ręcznie. Fermentacja alkoholowa i jabłkowo-mlekowa w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Wino dojrzewało w pojemnikach przez sześć miesięcy.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Lajver

Wśród wzgórz Szekszárdu powstała winiarnia, która wykorzystuje naturalne warunki przy pomocy najnowocześniejszej technologii. Przetwórnia winogron wraz z piwnicą znajduje się 30 metrów pod ziemią i wykorzystuje energię grawitacji oraz naturalną zdolność zatrzymywania ciepła Ziemi, aby zapewnić najdelikatniejszą metodę przetwarzania winogron.

Winnica

Winiarnia Lajver posiada łącznie 26 hektarów winnic zasadzonych na tarasach. Dzięki skrupulatnej kontroli wydajności produkują wina wysokiej jakości. Potwierdza to 48 krajowych i zagranicznych wyróżnień zdobytych przez wina Lajver w ciągu ostatnich pięciu lat. Winiarnia Lajver to przykład idealnej równowagi między nowoczesną technologią a tradycyjnym winiarstwem.

Ultranowoczesny budynek winiarni Lajver, to wyróżniający się architektonicznie obiekt, którego większa część znajduje się pod ziemią. Budynek doskonale spełnia wszystkie niezbędne funkcje: jest jednocześnie centrum dla zwiedzających, winiarnią, budynkiem przemysłowym, magazynem i piwnicą.

Szczepy 

Uprawia się 12 różnych odmian winorośli, zarówno międzynarodowych jak i rodzimych: rajnai riesling, riesling, chardonnay, sauvignon blanc, cserszeg fuszeres, kadarka, kékfrankos, pinot noir, merlot, cabernet franc, cabernet sauvignon, syrah.

Historia

Winnica Lajver znajduje się w pięknej okolicy, w sercu regionu winiarskiego Szekszárd. Winiarnię wybudowano w 2011/2012 roku. Budynek zaprojektowany został  przez chilijskiego architekta. W tym samym roku rozpoczęto zasadzanie winnic. Przy wyborze odmian jedyną ważną rzeczą było osiągnięcie maksymalnej jakości. Każdy z tarasów został obsadzony najbardziej odpowiednią odmianą w celu wykorzystania potencjału winoron.

Klimat/Gleba

Trzydzieści działek tarasowych utworzonych na czterech parcelach jest doskonale przystosowanych do koryta potoku Lajvér, który zapewnia posiadłości szczególny i naturalny mikroklimat. Efektem jest kilkustopniowa różnica temperatur między dolnym i górnym tarasem w ciągu roku, a także zmienność zawartości wody w glebie. Dolina działa jak naturalny tunel aerodynamiczny. Ta różnorodność sprawia, że ​​wszystkie dwanaście uprawianych szczepów czuje się tam jak w domu.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również