Yarden Galilee Gewurztraminer 2019
Yarden Galilee Gewurztraminer 2019

Yarden Galilee Gewurztraminer 2022

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Izrael
Region
Galilea
Szczep
Gewurztraminer
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
10-12 °C

113,99 zł

Opis

Yarden Gewurztraminer 2021 prezentuje urzekające nuty liczi, marakui, melona, ​​przypraw i wiciokrzewu. To złożone wino o średniej treści jest półwytrawne i pełne smaku. W ustach lekkie i świeże, przyjemnie kwasowe, o czystym owocowym posmaku.

Podawać do kurczaka po tajsku, pizzy z serem gruyere, potraw z curry lub jako aperitif.

Trzyletni Gewurztraminer jest już ułożonym winem i pozostaje w dobrym stanie do picia jeszcze przez około rok.

Yarden Gewurztraminer jest produkowany wyłącznie z owoców uprawianych w winnicach na chłodnych północnych Wzgórzach Golan, obszarze słynącym z wysokiej jakości winorośli Gewurztraminera.

Wino koszerne.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

GOLAN HEIGHTS WINERY

Produkuje cztery główne etykiety: Yarden, Gamla, Hermon i Golan. Winiarnia Golan Heights Winery to wiodący izraelski producent win wysokiej jakości. Swoją działalność zapoczątkowała w 1983 roku. Od momentu powstania do dnia dzisiejszego winiarnia odcisnęła swoje piętno i rozszerzyła swój wpływ na izraelski świat wina. 

Winnica

Golan Heights  to trzeci  największy i jednocześnie jeden z najważniejszych producentów wina w Izraelu. Od lat wytwarzane przez nich wina są synonimem jakości i kunsztu sztuki winiarskiej - potwierdazją to prestiżowe tytuły - "Najlepsza Winnica" (Vin Italy), "Najlepsza Winnica regionu Nowy Świat" (Wine Enthusiast). Spory areał, wykorzystanie nowych technologii, inwestycje, dbałość od krzewy, tradycja i nowoczesność. Wielu krytyków sądzi, że to właśnie tu zaczęła się historia nowoczesnego, izraelskiego winiarstwa. Wszystkie wina produkowane przez Golan Heights są koszerne. 

Szczepy

Kluczowym szczepem w Golan Heights Winery jest Cabernet Sauvignon, choć w ich szerokim portfolio znajdziemy również świetnego Merlota, genialne Chardonnay, delikatnego Gewurztraminera, Sangiovese czy Syraha. Łącznie uprawia się tu około 20 szczepów. W Golan Heights produkuje się wina we wszystkich kolorach zarówno w ramach kupaży, jak i win jednoszczepowych. 

Historia

Choć oficjalnie winnica została założona w 1983r., a pierwsze wina trafiły na rynek rok później, sama plantacja powstała w 1976r.. Wówczas to, po długich poszukiwaniach i analizach podłoża, uznano wzgórza Golan za najlepszą lokalizację dla sadzonek sprowadzonych z Kalifornii. Właściciele winnicy oraz wspierający ich naukowcy zdecydowali się na wykorzystanie popularnych, znanych na całym świecie szczepów, rezygnując z lokalnie uprawianych, ciepłolubnych odmian (np. petit syrah czy grenache).

Klimat / Gleba

Plantacje umiejscowiono na wzgórzach Golan (400 - 1150m n.p.m.) nie bez powodu. To właśnie tu, na pograniczy Izraela i Syrii, znajdują się jedne z najlepszych parceli pod uprawę winorośli w całym Izraelu. Żyzne, wulkaniczne gleby, spore amplitudy temperatur, dobra roczna suma opadów, odpowiednie nachylenie stoków i staranna opieka tutejszych winemakerów sprawiają, że winne krzewy mają tu doskonałe warunki do wzrostu. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również