Rebeca Barral - VAL DE MEIGAS - ALBARINO Rias...
Rebeca Barral - VAL DE MEIGAS - ALBARINO Rias Baixas D.O. 2022

Rebeca Barral - VAL DE MEIGAS - ALBARINO Rias Baixas D.O. 2022

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Hiszpania
Region
Rias Baixas
Szczep
Albarino
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
10-12 °C

74,99 zł

Opis

Albariño VAL de MEIGAS to osobisty projekt Rebeki Barral, której rodzina zajmuje się produkcją win od kilku pokoleń. Rebeca urodziła się w Dolinie Salnés, gdzie dorastała w otoczeniu winnic i wśród ludzi, którzy wino kochali.  Ten osobisty związek ze światem wina i jej przedsiębiorczy charakter skłoniły ją do rozpoczęcia przygody z VAL de MEIGAS w 2016 roku. 

Winiarnia posiada certyfikat ISO 9001 . Certyfikat ten jest uznawany na całym świecie i gwarantuje jakość i bezpieczeństwo VAL de MEIGAS, plasując wino na poziomie najwyższych standardów branży winiarskiej.

Nazwa Rías Baixas jest w pełni zintegrowana z prestiżowym regionem atlantyckim, na północno-wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Jego dynamika klimatyczna jest typowa dla tego obszaru, co sprawia, że ​​odmiana Albariño nadaje winom wspaniały, niepowtarzalny i autentyczny charakter, oddając atlantycki klimat.

Albariño VAL de MEIGAS to klasyczne wino, którym można delektować się na każdą okazję. Przygotowane w 100% z odmiany Albariño, łączy tradycyjne techniki z najnowocześniejszą technologią, co pozwala wydobyć jak najwięcej z tej rodzimej odmiany. Efektem jest wyjątkowe wino o wyraźnym atlantyckim charakterze i doskonałej jakości. Owoce do VAL de MEIGAS pochodzą z najstarszych i najbardziej nadmorskich winnic uprawianych w Rías Baixas. Wino ma słomkowożółty kolor z błyszczącymi refleksami. Pachnie owocami: melonem, nektarynką, kandyzowanym zielonym jabłkiem, skórką z cytryny, a w tle skórką migdałów.

Wszystkie prace przy pielęgnacji winorośli, zbiorach i winifikacji, są wykonywane ręcznie. Fermentacja na rodzimych drożdżach odbywa się w stalowym zbiorniku. Następnie wino przez trzy miesiące spoczywa na osadzie, zanim zostanie zabutelkowane. 

VAL de MEIGAS w połączeniu z aperitifem to zawsze dobry pomysł. Pasuje do wszelkiego rodzaju przekąsek. Po mistrzowsku komponuje się z serami, szczególnie z kremowymi typu Brie, czy Camembert, a także ze świeżymi serami z mleka koziego i owczego i wędlinami.

A co powiecie na połączenie pysznych grillowanych borowików z oliwą i czosnkiem z VAL de MEIGAS? To idealne połączenie i uczta dla podniebienia. Jak przystało na dobre wino pochodzenia atlantyckiego, jego słonawy posmak i świeżość perfekcyjnie pasuje do owoców morza. To idealny towarzysz dla małż gotowanych na parze, ośmiornicy, pieczonych przegrzebek, kraba gotowanego na parze, kraba królewskiego lub homara z grilla. Idealny mariaż lądu i morza. Trafionym pairingiem będą również dania z rybą w roli głównej. Wino bardzo dobrze komponuje się z turbotem, dorszem czy tuńczykiem. 

Wszechstronność tego Albarino sprawia, że ​​jest pysznym dodatkiem do białych mięs, zwłaszcza drobiu, choć współgra także z nieco tłustszymi sztukami, takimi jak wieprzowina. Jeszcze bardziej wysublimowany jest pairing, jeśli towarzyszy mu sos na bazie masła, śmietany, musztardy lub cytrusów. To także doskonała opcja do bardziej słodkich i kwaśnych dań, które zawierają sos sojowy lub są bardzo ostre (kuchnia chińska). Kontynuując egzotyczne przekąski, VAL de MEIGAS znakomicie dopełni owocowy charakter tajskich sałatek i wszelkiego rodzaju dań z pikantnymi sosami, takimi jak vongole. 

W porównaniu z innymi winami białymi można go również degustować w nieco wyższych temperaturach (między 8 a 10°C) dzięki harmonijnej złożoności aromatów.

Nagrody i Wyróżnienia
Wino z rocznika 2022 otrzymało wysoką notę 90 pkt od Wine Spectator i 91 pkt od magazynu Guía Peñín.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Bouza do Rei

Potężne przedsięwzięcie winiarskie mające pod swoją kontrolą ponad 100 ha winnic. Od momentu powstania Bouza do Rei prężnie rozwija się pod względem jakościowym i produkcyjnym, przetwarzając prawie milion litrów wina rocznie.

Winnica

Bouza do Rei jest jedną z oryginalnych winnic i liderów w produkcji D.O. Rías Baixas. Została założona w 1984 roku w Ribadumii, w sercu historycznego podregionu Salnés, między ujściami rzek Pontevedra i Arousa, największej przybrzeżnej równiny w Galicji. To jeden z najżyźniejszych obszarów ziemi, uważany także za historyczny podregion Albariño, prezentujący jedną z najbardziej płaskich rzeźb terenu. W rzeczywistości winorośl uprawiana jest na małych wzgórzach, które rzadko sięgają wyżej niż 100 metrów n.p.m. Od momentu powstania Bouza do Rei prężnie rozwija się pod względem jakościowym i produkcyjnym, przetwarzając prawie milion litrów wina rocznie.

Szczepy 

Obecnie Bodegas Bouza do Rei kontroluje produkcję ponad 100 ha winnic. Chociaż przepisy Rady Regulacyjnej zezwalają na uprawę innych odmian winorośli, to muzą winnicy jest rodzima odmiana - albariño. Ten szczep jest wyjątkowy pod względem bogactwa smaków i aromatów, posiada także dużą zdolność wytwarzania cukru (sięgającej potencjalnie 13% alkoholu), co nadaje winom wielką finezję i elegancję.  

Historia

Winnica Bouza do Rei od momentu powstania ukazuje ciągły proces wzrostu pod każdym względem. Na przestrzeni lat winnica znacznie się rozbudowywała, aż do osiągnięcia obecnych rozmiarów. Jej własne winnice powiększały się stopniowo z początkowych 20 ha do 100 ha obecnie. W 1984 r. zbiory dostarczyły około 40 000 litrów wina, podczas gdy teraz produkuje się około 900 000 litrów. Winnica z małego, lokalnego Producenta urosła do rangi dużego gracza, który aktualnie eksportuje swoje wina do dwunastu krajów świata.

Najlepszym projektem winnicy jest marka VAL de MEIGAS. To indywidualny projekt Rebeki Barral, której rodzina od wielu pokoleń z wielką pasją zajmuje się produkcją wina. Robi to profesjonalnie od początku 1980 roku w rodzinnej winnicy w Rías Baixas Designation of Origin. Rebeka przyszła na świat w dolinie Salnés, gdzie dorastała w otoczeniu winnic i beczek z winem. Słuchanie długich rozmów o winiarstwie było jej codziennością. Często uczestniczyła w popularnych festiwalach wina. Jak sama twierdzi - urodziła się i wychowywała w otoczeniu miłości do wina. 

Meigowie tj., czarownice” to wg legendy magiczne postacie pełne mocy, zamieszkujące całą dolinę, a ich posłuch jest ściśle związany z galicyjską tradycją i kulturą. Te postacie, pełne magii, zainspirowały twórców VAL de MEIGAS do stworzenia wina, które przywołuje tajemnice i moce nadprzyrodzone. Wino, które nasyca tych, którzy go smakują, galicyjską kulturą i tradycją, czyniąc ich częścią magii tej ziemi. Osobista relacja ze światem wina, legendy i żywiołowa natura Rebeki Barral doprowadziły do rozpoczęcia wspaniałej przygody z VAL de MEIGAS w 2016 roku.

Rebeca Barral, założycielka, a zarazem dyrektorka, Albariño Val de Meigas tak wypowiada się na temat swoich winnic: ,,Nasze winnice zależą od dobrego stanu ziemi, na której są sadzone. Troszczymy się o tę ziemię i winnice z taką samą miłością i uczuciem, z jaką ojciec troszczy się o swojego syna, aby rósł silny i zdrowy. Każdy butelkowany rocznik jest odzwierciedleniem tej miłości i zaangażowania”.

Wszystkie prace związane z pielęgnacją winnic: przycinanie, nawożenie, zwalczanie szkodników oraz zbiór wykonuje się ręcznie. Winnica posiada certyfikat ISO 9001. Certyfikat uznawany na całym świecie, gwarantuje jakość oraz bezpieczeństwo VAL de MEIGAS. Pokazuje, że wino spełnia najwyższe standardy przemysłu winiarskiego.

Klimat / Gleba

Winnice znajdują się na północno-wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Jego dynamika klimatyczna jest typowa dla tego terenu, co sprawia że odmiana Albariño nadaje winom niepowtarzalny i autentyczny charakter klimatu atlantyckiego. Jesienią i zimą zazwyczaj napływają ciepłe, tropikalne fronty, które zwykle skutkują ulewnymi deszczami o średniej rocznej ok. 1300 mm i łagodnymi temperaturami. Wiosna przychodzi dosyć wcześnie, wolna od mrozu. Lata są suche, zwykle łagodne ze względu na bliskość morza i ochronny wpływ otaczających gór. Gleba zawiera dużo granitu, jest stosunkowo piaszczysta, bogata w surowiec organiczny, lekko kwaśna, przepuszczalna, a przy tym głęboka (poza wzgórzami), co sprzyja uprawie winogron o przyjemnym smaku.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również