Kupaż gron z kilku różnych winnic, od młodych krzewów po osiemdziesięcioletnie. Wino dojrzewało na drożdżach przez 3 miesiące, czemu zawdzięcza swoją wspaniałą strukturę. Kolor umiarkowanie intensywny, zielonożółty. W nosie pieprzowy atak, typowa dla grünera korzenna nuta. Po chwili dołączają zioła i żółte owoce z ananasem w głównej roli. Skoncentrowane i kompleksowe, warte odłożenia na parę lat.
Znakomity towarzysz dla ryb, z pstrągiem i łososiem na czele. Sprawdzi się z aromatycznie przyprawionymi daniami, szczególnie z kuchnią azjatycką.
Opisując Markusa Hubera, określenie “topowy” nie jest tu na wyrost. Huber wymieniany jest jednym tchem w pierwszej trójce winiarzy austriackich. Decanter Magazine nazywa go “złotym dzieckiem” winiarstwa.
BRAK W MAGAZYNIE.