Domaine de Rochebin - o producencie wina

manufacturer-picture

Producent z północy Burgundii. W naszej ofercie podstawowy czerwony Pinot, który otwiera drzwi do świata najlepszych, burgundzkich win! Polecamy to wino jako pierwsze w degustacji czerwieni.

Winnica

Nie mogło zabraknąć w naszym portfolio win z jednego z najbardziej cenionych regionów na świecie - Burgundii. Dumnie reprezentuje ją winnica Domaine de Rochebin, która od dekad oferuje doskonałe Bourgogne, Macon czy bąbelkowe Cremant. W centrum Mâconnais w Azé tworzą finezyjne i skomplikowane wina, które ucieszą każde podniebienie, także początkujących winomaniaków.

Szczepy

Oprócz oczywistych dla wszystkich odmian burgundzkich, takich jak Chardonnay i Pinot Noir, Domaine de Rochebin posiada również dość szerokie portfolio win przygotowanych ze starannie dobranych gron odmian Gamay i Aligoté. Zmechanizowany, ale bardzo dokładny i delikatny dla krzewów zbiór, staranna selekcja (warto dodać, że zbiór gron na ich cremant jest zawsze w 100% ręczny), a następnie winifikacja i maturacja sprawiają, że ich wina zawsze są udane. 

Historia

Historia Domaine de Rochebin sięga 1921r., natomiast dzieje działalności wyłącznie winiarskiej mają swój początek w 1972r. Przez kilka dekad udało się stworzyć prężnie działającą firmę, nowoczesny zakład produkcyjny i wyspecjalizowany w produkcji win najwyższej jakości.
Od zawsze stosowane są tu zasady zrównoważonego rolnictwa, trzymają się ich również obecni właściciele: Mickaël Marillier, jego ojciec Jean-Pierre i wspólnik Laurente Chardigny.
Polityka produkcyjna i stała jakość opłacają się, ich wina w ostatniej dekadzie zdobyły liczne nagrody w wielu prestiżowych konkursach, m.in. International Challenge Gilbert Gaillard.

Klimat / Gleba

Na obszarze upraw dominują gleby wapienno-gliniaste, zapewniające dość dobry drenaż. Mimo chłodnych zim, częstych, niestety, przymrozków, ale i ciepłych miesięcy letnich, udaje się tu tworzyć niebanalne wina, stanowiące o sile tego regionu i producenta. Każdy kolejny rocznik potwierdza renomę winnicy i słuszność kierunki, jaki obrali w procesie rozwoju.

rok założenia
1921
spec-icon
500,000
butelek rocznie
spec-icon
kraj
Francja
spec-icon
wiodący szczep
Pinot Noir
spec-icon
55ha
uprawy latorości winnej
spec-icon

Domaine De Rochebin - A.O.C. Bourgogne Pinot Noir
  • Pinot Noir
  • Francja
  • Wytrawne
Wina z Francji

Domaine De Rochebin - Pinot Noir Bourgogne AOC 2019,2020

Domaine de Rochebin
48401
Objętość: 750ml Smak: Wytrawne Kolor: Czerwone Kraj pochodzenia: Francja Zawartość alkoholu: 12.5% Temperatura podawania: 16-18°C Produkowane ze szczepu: Pinot Noir Region: Burgundia
89,99 zł