Egri Korona Cabernet Sauvignon PANNONICA
Egri Korona Cabernet Sauvignon PANNONICA

Egri Korona Cabernet Sauvignon PANNONICA

Ocena:

50,00 zł

Opis

BRAK W MAGAZYNIE

Egri Korona Cabernet Sauvignon, to czerwone wino z odmiany winogron pochodzenia wulkanicznego, uprawiane w pobliżu bogatych w minerały źródeł ciepła. Głęboki rubinowy czerwony kolor.  Owocowy aromat. Aksamitny, mocny, korzenny smak. Wyczuwalna jest kawalkada czarnej porzeczki i czarnych jagód, doprawiona gorzką czekoladą, z nutami owocowymi i czekoladowymi. Zostało zabutelkowany po długim (24 miesiące) dojrzewaniu w beczce.  Wino z logowaną etykietą Pannonica Festival. Jednego z największych festiwali muzyki bałkańskiej w Polsce! 

Wymaga solidnej mięsnej potrawy: wołowina lub dziczyzna z grzybami.

Zalecana dekantacja na godzinę przed podaniem

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Egri Korona Borhaz

Największy i jeden z najnowocześniejszych producentów wina w regionie Eger. Winnica zlokalizowana jest w miejscowości Demjen na południe od Egeru. Na terenie 50 ha dawnych winnic arcybiskupich, od ponad 200 lat winoroślą zajmuje się znana rodzina Racz.

Winnica

Dodatkowe 220 ha obejmują nowe obsadzenia. Pośrodku upraw znajduje się piwnica o pojemności 15,000 hl (2 mln butelek!).

Szczepy

W ramach winnicy Egri Korona uprawia się 31 szczepów, w ramach których dominują (80% upraw) odmiany czerwone: Cabernet Sauvignon (37ha), Kékfrankos (37ha) i Merlot (32ha). Pozostałe 20% nasadzeń to Olaszrizling, Chardonnay, Pinot Gris, Hárslevelű I Zenit.

Historia

Założyciel Domu Winiarskiego Eger Korona Borhaz, rodzina Ráczów, zajmuje się uprawą winorośli i winiarstwem od ponad 200 lat. Obecni właściciele to już piąte pokolenie winiarzy, którym przewodzi József Rácz, wraz z córką Kingą, którym udało się wypromować markę w kraju i zagranicą. 

Klimat / Gleba

Klimat Egeru jest stosunkowo chłodny w porównaniu z resztą kraju. Długie zimy i późne wiosny zapewniają dość krótki okres wegetacyjny. Eger może się za to pochwalić ciepłymi latami i słoneczną jesienią, dzięki czemu winogrona w pełni dojrzewają. Gleby to głównie brunatne gleby leśne, a także lessy, gliny oraz tuf ryolitowy. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.