Oliwa z oliwek Rietine
Oliwa z oliwek Rietine

Rietine - Olio Extra Vergine Di Oliva Italiano - oliwa z oliwek 500ml

Ocena:
Kraj pochodzenia
Włochy
Region
Toskania
Objętość
500ml

59,99 zł

Opis

BRAK W MAGAZYNIE!

Ręcznie zbierane i tłoczone na zimno oliwki to sekret wysokiej jakości oliwy z oliwek Rietine. Oliwa z oliwek Rietine to szerokie spektrum smaku od selera i kopru włoskiego po orzechy włoskie i migdały. Polecana do sałatek i przystawek oraz jako niezbędny składnik kuchni włoskiej.

Oliwa z oliwek extra virgine uważana jest za eliksir długowieczności i dobrego zdrowia. 

kwasowość 0,15%

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Fattoria di Rietine

Rodzinny projekt specjalizujący się w produkcji Chianti. Zlokalizowany w samym sercu Toskanii, pośród winiarskich tuzów takich jak Rocca di Castagnoli czy Castello di Brolio.

Winnica

Zlokalizowana w miasteczku o tej samej nazwie - Rietine posiada idealną ekspozycję i tarasy rozpościerające się na wysokości między 350 a 450 m n.p.m. 

Szczepy

Zgodnie z wymogami, Chianti musi być produkowane  w min. 80% ze szczepu Sangiovese. To znajduje odzwierciedlenie w uprawach Rietine, które na ten szczep przeznacza ok 75% swoich parcel. Uzupełnieniem jest Merlot (ok. 20%) oraz Ancellotta (5%). Region stosuje również ograniczania wolumenowe - Chianti Classico ogranicza produkcję win do 5,000 litrów z hektara. To gwarantuje dobór najlepszych gron do produkcji tego wyśmienitego wina. 

Historia

Właściciele, małżeństwo Galina i Mario Gaffuri twierdzą, że wraz z pojawieniem się pierwszych siwych włosów na głowie większość ludzi zaczyna się zastanawiać nad kupnem sportowego samochodu. Oni szukali emocji kupując starą winnicę w 1988r. Początki były bardzo trudne - stare maszyny wymagały wymiany, natomiast 30-40% upraw nie nadawało się do kultywacji. Pierwsze wino wypuszczono na rynek w 1993r., natomiast aż do 2009r. następowała powolna rotacja nasadzeń. Dzisiaj Fattoria Rietine to jeden z najlepszych butikowych producentów Chianti.

Klimat / Gleba

Uprawy Fattoria di Rietine znajdują się na łagodnych stokach z południową ekspozycją. Podłoże to różnorodne struktury gleb, głównie gliniastych, ceglanych i żwirowych. Wedgług właścicieli to, co na początku wydawało się dużym wyzwaniem, okazało się wyjątkową okazją do wyróżnienia się na tle konkurencji.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również