Nowe produkty

Promocje

Lista produktów producenta: Winnica Jura

Winnica

Winnica Jura to niewielkie, lecz doceniane od lat rodzinne przedsięwzięcie. Winnica działa od 2015r. na (jakżeby inaczej) terenie jury krakowsko-częstochowskiej i jest efektem pracy małżeństwa Miszczak. Wina Jura są tworzone z pasji, ale też głębokiego przekonania, że zdrowe odżywianie to podstawa zdrowego trybu życia. Winnica posiada certyfikat ekologiczny uprawy oraz produkcji. 

Szczepy

W uprawach Winnicy Jura dominują białe odmiany winorośli: Riesling, Chardonnay, Hibernal, Johanniter, Solaris oraz Seyval Blanc. W mniejszości, acz nie mniej istotne są odmiany czerwone: Pinot Noir i Cabernet Cortis. Wina z Jury to głównie wina jednoszczepowe, oraz wina musujące typu Pet-Nat. 

Historia

Winnica to projekt Joanny i Marcina Miszczak. Ona, dyplomowana sommelier, on w przeszłości tancerz oraz instruktor tanga, który pokochał wino w Argentynie. Od pomysłu do realizacji w tym przypadku droga była szybka - po wyborze lokalizacji, nasadzenie 15 tysięcy krzewów winorośli zajęło… 1,5 dnia! Już rok później dokonano tzw. próbnych winifikacji, choć pierwsze poważne zbiory miały się odbyć dopiero w 2017r., dwa lata po powstaniu winnicy. Wtedy też po raz pierwszy pojawił się oficjalnie ich Cabernet Cortis, który trafił do sprzedaży w 2018r. Kolejne lata to sukcesywna budowa marki, kolejne nasadzenia, organizacja pikników SlowWine i starania o certyfikat BIO, który udało się pozyskać w 2019r. 2020r. to rozpoczęcie prac nad szeroko zakrojoną rozbudową infrastruktury winiarni, efekty czego powinniśmy zobaczyć już w 2022r.

Klimat / Gleba

Uprawie winorośli sprzyja tu dość łagodny, umiarkowany klimat jury krakowsko-częstochowskiej oraz dobre nasłonecznienie stoków. Dominują podłoża wapienne, zapewniające m.in. dobry drenaż i bogate w sole mineralne. . 

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
 • Winnica Jura - Pinot Noir

  Polskie czerwone wytrawne wino z okolic Krakowa. Zrobione z delikatnej i wymagającej odmiany Pinot Noir. Delikatne, wręcz zwiewne wino o rubinowej barwie. Typowe aromaty truskawek i poziomek, do tego odrobina czerwonej porzeczki i ściółki leśnej. Wyraźnie zaznaczona kwasowość. Bardzo udany Pinot Noir z Małopolski.

  79,99 zł
 • Winnica Jura - Johanniter 2018

  Polskie białe wino wytrawne produkowane w Małopolsce z odmiany Johanniter. To wino kwieciste, dosłownie i w przenośni. Poczynając od zapachów polskiego sadu z dojrzałą gruszką i mirabelką na czele, poprzez cytrusy z wiodącą mandarynką a na egzotycznym ananasie kończąc. Wszystko spowite wonią letniego jaśminu. Przyjemnie orzeźwiające, pełne i...

  82,49 zł
 • Winnica Jura - Pet Nat Johanniter BIO 2019

  Polskie, delikatnie musujące białe wino półwytrawne. Wykonane z popularnej w naszym kraju odmiany Johanniter Pet-nat (pétillant-naturale - naturalne musowanie) to wyjątkowe wino musujące. Wino butelkuje się jeszcze przed zakończeniem fermentacji. W ten sposób powstało to delikatnie musujące, nieco dzikie i mętne wino o jasnej, słomkowej barwie. W nosie...

  82,49 zł
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów