Nowy Zestaw dwóch win do degustacji online z Douro - Quinta do Convento! Zobacz większe

Zestaw dwóch win do degustacji online z Douro - Quinta do Convento!

Nowy produkt

WINA

Posiadłość konwentu brzmi pewnie dla wielu historycznie, może nawet niezrozumiale. Tak właśnie nazywa się nasze ulubione portugalskie wino, które historią stoi. Posiadłość w tym wypadku to 150 hektarów włości obsadzonych winnicami, gajami oliwnymi i lasem w regionie Douro. Konwent, czyli zgromadzenie to dzisiaj zabytkowy zespół pocysterski, dawny klasztor w dolinie Tavory, dopływu rzeki Douro. Osiedli tutaj mnisi już w XII wieku uprawiali winorośl, dając podwaliny winiarskiej potędze regionu, zanim Anglicy pokochali porto! Obecnie posiadłość w świeckich już, ale dobrych rękach Kranemann Estates, przeżywa swój renesans. Tutejsze wina doskonale oddają walory doskonałego siedliska lokowanego przed wiekami na północnych, chłodniejszych terasach.

DEGUSTACJA

Oba roczniki 2013 i 1999 pokazują piękną złożoność i dojrzałą, atrakcyjną stronę. Bukiet jest bogaty, taniny delikatne, ciągle czuć ożywczą owocowość. Niezłej długości finał.

Oba wina Quinta do Convento to doskonałe przykłady z portugalskiej doliny Douro. Są intensywne, posiadają bardzo solidną budowę, a przy tym soczystość i owocowość. Jednocześnie miękkie taniny i gładkość sprawiają, że mamy do czynienia z wyjątkowo eleganckimi winami. W obu przypadkach sugerujemy dekantację w celu napowietrzenia i zlania z nad osadu.

Degustacja online z zespołem winnicy (w jęz. angielskim) już w najbliższy Czwartek - 20 Maja o godzinie 18.00. Wstęp wolny!

Meeting Zoom

https://us02web.zoom.us/j/3161545489?pwd=S0tYSzJVUEZzT0d2RGdiTEl6ZStldz09

ID meeting: 316 154 5489

Password: 5tQxjf

Dostawa w cenie!

Więcej szczegółów

199,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Quinta do Convento
Quinta do Convento

Quinta do Convento

Quinta do Convento to winnica położona w sercu doliny rzeki Douro, w miejscowości Távora, ok. 100 km na wschód od miasta Porto. Uprawia się tu głównie lokalne, czerwone odmiany winorośli: touriga nacional, touriga franca, tinta roriz i tinta barocca. Od kilku lat właścicielem dawnego klasztoru oraz przylegających do niego winnic i gajów oliwnych jest firma Kranemann Estates. Enologicznie projektem zarządza Diogo Lopes - żyjąca legenda portugalskiego winiarstwa. Wspólnie z Christophem Kranemannem dostrzegli ogromny potencjał tej pięknie położonej winnicy wokół pocysterskiego konwentu i obrali sobie za cel przedstawienie tutejszych porto i win wytrawnych światowej publiczności winiarskiej.

Opinie

Napisz opinię

Zestaw dwóch win do degustacji online z Douro - Quinta do Convento!

Zestaw dwóch win do degustacji online z Douro - Quinta do Convento!

Wspaniały zestaw win wytrawnych - czerwone i białe bo w tej kolejności wypadałoby je podać, choć się w głowie to nie mieści! Zestaw do degustacji online z Winemakerem winnicy z regionu Douro - Quinta do Convento. Zakup wina nie jest warunkiem koniecznym do uczestnictwa w degustacji.

Dostawa w cenie!

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: