Zestaw win Purple Rain Zobacz większe

Zestaw win Purple Rain

Nowy produkt

W zestawie taniej!

Polskie wino ze szczepu Regent. Fermentacja w kadziach stalowych, dojrzewanie 50% wina przez rok w nowych beczkach z dębu węgierskiego. Wino o przyzwoitej owocowości i nieco dzikim, nieokrzesanym charakterze. Wyczujemy wiśnie, wędzoną śliwkę, aronię, żołędzie, pestki, mieszankę warzyw, piwnicę, jagody, ściółkę, starą derkę, ziemię. Wino trochę surowe, goryczkowe, o zadziornej, chropawej końcówce. Czas, dojrzewanie będą mu z pewnością sprzyjać.

Więcej szczegółów

209,94 zł brutto

239,94 zł

payments-logos
Producent
Hybridium
Hybridium

Zawartość

  • 6 x Winnica Hybridium - Purple Rain

    Polskie wino ze szczepu Regent. Fermentacja w kadziach stalowych, dojrzewanie 50% wina przez rok w nowych beczkach z dębu węgierskiego. Wino o przyzwoitej owocowości i nieco dzikim, nieokrzesanym charakterze. Wyczujemy wiśnie, wędzoną śliwkę, aronię, żołędzie, pestki, mieszankę warzyw, piwnicę, jagody, ściółkę, starą derkę, ziemię. Wino trochę surowe,...

    39,99 zł

Hybridium

Winnica

Marcin Pierożyński szukał odpowiedniego miejsca na swoją winnicę przez ponad dwa lata. Znalazł je w niewielkich Witanowicach, w województwie małopolskim, nieopodal Wadowic. Ciężka praca przy nasadzenich oraz próbnych winifikacjach przynoszą zamierzone skutki - nazwę Hybridium zna dziś każdy fan polskich win.

Szczepy

Kluczowymi szczepami w winnicy Hybridium są Regent i Rondo, z których wytwarzane są wina czerwone i różowe. Białe wina powstają z odmian Hibernal, Solaris (tu także słodkie wino, produkowane od 2012) oraz Bianca. Hybridium produkuje tylko wina szczepowe, fermentacja odbywa się w stalowych kadziach, zaś starzenie win czerwonych w beczkach z dębu francuskiego lub węgierskiego. Zmechanizowana uprawa z wykorzystaniem mikrociągnika obejmuje głównie spulchnianie gleby, nawożenie upraw, ich przycinkę (koszenie) oraz opryski. Pozostałe prace związane z pielęgnacją, uprawą i zbiorem owoców wykonywana są już ręcznie, z dużą precyzją i dbałością o rośliny.

Historia

Wstępne prace, mające na celu przygotowanie tutejszych terenów pod uprawę winorośli rozpoczęły się w roku 2008, natomiast już rok później, dokonano pierwszych nasadzeń. W 2010 winnica posiadała 5,500 krzewów vitis vinifera, natomiast pierwsze wina trafiły na rynek krajowy w roku 2013r.

Klimat / Gleba

Łagodny klimat zachodnich krańców Pogórza Wielickiego, dobre gleby piaskowe i lessowe z dodatkiem glin, oraz południowa ekspozycja i stoki o niewielkim nachyleniu sprawiają, że tutejsza ziemia rodzi owoce idealne do winifikacji. Pod czujnym okiem pracowników winnicy zamieniają się się w niebanalne czerwone wina o intensywnej barwie i smaku czerwonych owoców.

Opinie

Napisz opinię

Zestaw win Purple Rain

Zestaw win Purple Rain

Zestaw 6 win Purple Rain z Małopolskiej winnicy Hybridium.  Wino trochę surowe, goryczkowe, o zadziornej, chropawej końcówce. Czas, dojrzewanie będą mu z pewnością sprzyjać.

Produkty powiązane

    30 innych produktów w tej samej kategorii: