Zestaw Biało-Czerwony z Winnicy Fritz Zobacz większe

Zestaw Biało-Czerwony z Winnicy Fritz

Nowy produkt

Zestaw Biało-Czerwony dla uczczenia Święta Niepodległości.

Wina z Winnicy Fritz - winnica położona jest w Chełmcu na Paściej Górze sercu Ziemi Sądeckiej. Właściciele opiekują się nią z pełnym zaangażowaniem, czerpiąc z tego nieopisaną radość i satysfakcję.

Wino Białe wytrawne - AureusNiepowtarzalny kupaż 4 szczepów; Seyval Blanc, Johanniter, Muskat Odesski i Solaris. W ustach świeże i rześkie. Wino o złocistej barwie, harmonijnym bukiecie, lekko mineralne i dobrze zrównoważone.

Wino Czerwone wytrawne - PurpureusWyjątkowy kupaż 3 szczepów; Regent, Rondo, Cabernet Cortis.  Wino intensywnie czerwone z nutami pieprzu, czerwonej papryki oraz słodkim posmakiem wanilii. Pikantna młodość okiełznana leżakowaniem w dębowych beczkach, tam wino nabrało głębi, korzennych subtelności oraz aksamitnych tanin. 

Więcej szczegółów

119,00 zł brutto

127,98 zł

payments-logos
Producent
Winnica Fritz
Winnica Fritz

Zawartość

  • 1 x Winnica Fritz - Aureus 2019

    Wino białe, wytrawne z małopolskiej winnicy Fritz. Niepowtarzalny kupaż 3 szczepów; Seyval Blanc, Johanniter i Solaris. Zapach owocowo-kwiatowy z nutami jaśminu, akacji i konwalii. W ustach świeże i rześkie z akcentami owoców cytrusowych, w głębi czają się nuty gruszy, renklody i brzoskwini. Wino o złocistej barwie, harmonijnym bukiecie, lekko mineralne...

    63,99 zł
  • 1 x Winnica Fritz - Purpureus 2019

    Wyjątkowy kupaż 3 szczepów; regent, cabernet cortis, marechal foch Nos otwiera się na owocowy bukiet i wypełnia dominacją maliny, czarnej porzeczki i czereśni. Usta zaskakuje złożony smak leśnych jagód, wiśni, suszonej śliwki, oraz gorzkiej czekolady. Wino intensywnie czerwone z nutami pieprzu, czerwonej papryki oraz słodkim posmakiem wanilii. Pikantna...

    63,99 zł

Winnica Fritz

Winnica

Winnica położona jest w Chełmcu na Paściej Górze, w sercu Ziemi Sądeckiej, pełnej wielu atrakcji kulturalnych, przyrodniczych i turystycznych. Wina Fritz z roku na rok są coraz ciekawsze i zyskują coraz szersze uznanie na krajowej scenie winiarskiej. To także miejsce terapii i źródło nadziei dla osób chorych na autyzm będących pod opieką Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem MADA, która utworzyła dla nich w naszej winnicy Ogrodnicze Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zyski z działalności winnicy w całości przeznaczane są na wsparcie działań pomocowych Fundacji MADA.

Szczepy

Do najważniejszych odmian uprawianych w tym miejscu zaliczyć należy Seyval Blanc, Johanniter, a także Regent i Marechal Foch. Winorośl uprawiana jest tu z wykorzystaniem naturalnych środków ochrony roślin, przy minimalizacji dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Stosowane są opryski z kompostowanych ziół zalewanych deszczówką. Uprawa jest prowadzona w sposób ekologiczny. 

Historia

Winnica Fritz to niewielkie, rodzinne przedsięwzięcie, które rozwija się od 2009r. Choć historia samej winnicy jest stosunkowo krótka, jej właściciel- Ryszard Fryc - podkreśla winiarskie korzenie swojej rodziny. Pod koniec XVIII wieku jego przodek Antoni Fritz, również zajmujący się winiarstwem, sprowadził się na te tereny z Tyrolu. Wina z winnicy Fritz weszły do oficjalnej sprzedaży rynkowej w 2017r. 

Klimat / Gleba

Uprawie winorośli w tej okolicy sprzyja łagodny, choć dość chłodny klimat umiarkowany oraz wspaniała ekspozycja i  nasłonecznienie stoków. Unikatowy terroir i dobre dla vitis vinifera gleby (przeważają lessowe i bielicowe) sprawiają, że krzewy mają się tu bardzo dobrze. 

Opinie

Napisz opinię

Zestaw Biało-Czerwony z Winnicy Fritz

Zestaw Biało-Czerwony z Winnicy Fritz

Zrób sobie upominek z okazji Święta Niepodległości: wino białe i czerwone z Winnicy Fritz.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: