Zestaw WINA Z WĘGIER - PETRENY, EGER - WIELKIE WINA EGERU Zobacz większe

Zestaw WINA Z WĘGIER - PETRENY, EGER - WIELKIE WINA EGERU

Nowy produkt

Petreny zna nasz kraj bardzo dobrze – w Warszawie studiował Cybernetykę, a językiem polskim posługuje się w stopniu imponującym, mając za żona Polkę. Jednak to wyjątkowe wina sprawiły, że jest to jeden z najbardziej rozpoznawanych węgierskich producentów w Polsce.

Petreny tworzy wina z lokalnych węgierskich odmian na przemian z klasycznymi francuskimi szczepami. Aby zgłębić bogaty styl jego winiarstwa przygotowaliśmy poniższy zestaw.

Idealnym towarzyszem nadchodzących jesiennych wieczorów będą szczepowe wina czerwone. Pinot Noir 2015 Gold to wino delikatne, pełne czerwonych owoców. Dwunastomiesięczne dojrzewanie w beczce przewietrzyło je nadając ciekawych nut waniliowo-tostowych.

Nieco cięższym winem jest dojrzały Cabernet Franc 2012 Gold. Tutaj nuty owocowe zaczynają ustępować aromatom drugo i trzecio rzędowym – pojawia się tytoń i złożoność.

Trzecia czerwień to kolejny z francuskich klasyków w wydaniu węgierskim – tym razem mocarny, gęsty, niepowtarzalny - pełen ciemnych owoców i masywności Syrah Gold 2015. To jednak nie koniec nawiązań do Francji.

Battonage 2012 Gold to białe wino wykonane jako mieszanka odmian węgierskich - Harslevelu i francuskich – Chardonnay i Sauvignon. Tym co szczególnie wyróżnia to wino jest technika produkcji, nazywana właśnie Battonage – polega na dojrzewaniu białego wina w beczce wraz z osadem drożdżowym, co nadaje winu dodatkowych walorów. Battonage to białe wino niezwykle intensywne, mocno zbudowane – idealne do wypicia w towarzystwie makaronów, czy Risotto z sosem śmietanowym lub grzybowym.

Zestaw uzupełniliśmy lokalnymi kupażowanymi klasykami. Egri Bikaver Superior Big Band 2013 Gold to potężne wino oparte na lokalnym szczepie Kekfrankos. 24 miesiące dojrzewania w dębie nadało mu wielkiej powagi, a lata spędzone w butelce wspaniale wypolerowały i zaokrągliły to czerwone wino. Jesteśmy zdania, że to najlepszy Bikaver Superior opuszczający Eger!

Egri Csillag Astra Gold to z kolei biała odpowiedź na Bikavera – złożona z kilku odmian mieszanka charakteryzująca się przenikającymi nutami owoców, które podbija waniliowo-kokosowy akcent pochodzący z dojrzewania w beczce. Jak wspaniale lekkie i złożone zarazem jest to białe wino!

Więcej szczegółów

328,99 zł brutto

392,84 zł

payments-logos

Zawartość

 • 1 x Petreny - Syrah Gold 2015

  Węgierskie wino czerwone wytrawne z Egeru. Syrah to wino o bardzo ciemnej rubinowej barwie z fioletowym refleksem. W nosie intensywne aromaty owców, kwiatów z szczyptą przypraw. W ustach wyczuwalne są śliwki oraz ciemne owoce leśne. Bardzo dobra struktura, kwasowość i taniny. Długi, przyjemny i lekko pikantny finisz. Petrény Syrah on Vivino

  58,99 zł
 • 1 x Petreny - Pinot Noir Gold 2015

  Węgierskie czerwone wino wytrawne z Egeru. Kolor charakterystyczny, jaśniejszy od większości win, powstających z odmiany Pinot Noir – ceglasto-rubinowy. W smaku lekkie, delikatne, pełne czerwonych owoców i nut dymnych, choć nie pozbawione nut beczkowych, a to dzięki leżakowaniu w burgundzkich beczkach przez okres 12 miesięcy. Umiarkowanie kwasowe i...

  74,99 zł
 • 1 x Petreny - Cabernet Franc Gold 2012

  Węgierskie wino z Egeru. Fermentacja w stalowych zbiornikach, dojrzewanie w węgierskich beczkach. Czerwone, lekko wytrawne wino o głębokim, purpurowym kolorze. W jego przygotowaniu, poza Cabernet Franc, użyty został w niewielkim stopniu Pinot Noir, co jest wyczuwalne w jego zapachu. Uniwersalne i przyjemne wino czerwone zarówno w połączeniu z daniami, jak...

  57,99 zł
 • 1 x Petreny - Egri Astra Csillag Gold 2016

  Zgodnie z wolą winiarzy z Egeru, wino Egri Csillag - Gwiazda Egeru jest białą partnerką i odpowiednikiem dla Egri Bikavér - czyli tradycyjnej, czerwonej byczej krwi. Astra jest więc węgierskim kupażem białych odmian szczepów. Dodatkowo przez leżakowanie w beczce otrzymuje przyjemne nuty waniliowo - kokosowe. Rekomendujemy, jako uniwersalne białe wino...

  64,99 zł
 • 1 x Petreny - Battonage Gold 2012

  Battonage od Petreny to węgierskie białe wytrawne wino z Egeru. Intensywne i trwałe w smaku, dobrze zbudowane, kremowe, z wyraźnymi taninami i dyskretnie orzeźwiającą kwasowością, po których dają o sobie znać cytrusy. Kolor intensywnie żółty, aromat owoców oraz beczki. Powstaje poprzez kupażowanie kilku białych szczepów, jego fermentacja zachodzi w...

  57,99 zł
 • 1 x Petreny - Big Band Gold Egri Bikaver...

  Egri Bikaver "Big Band" to węgierskie czerwone wino wytrawne. Barwa intensywnie rubinowa z brunatnymi refleksami, aromat również intensywny – wyczuć w nim można wiśnie, porzeczki, czarną herbatę, konfiturę z ciemnych owoców, a także nuty korzenne i ziemiste. Na podniebieniu mięsiste, ale i aksamitne, pełne czerwonych owoców i zdecydowanych tanin. W smaku...

  77,89 zł

Opinie

Napisz opinię

Zestaw WINA Z WĘGIER - PETRENY, EGER - WIELKIE WINA EGERU

Zestaw WINA Z WĘGIER - PETRENY, EGER - WIELKIE WINA EGERU

Eger to region winiarski na północy Węgier znany głównie z lokalnego wina kupażowanego – Egri Bikaver. Na obecny kształt miejscowego winiarstwa wpłynęła długa i zagmatwana historia. Widać tu wpływy między innymi francuskie, tureckie, bałkańskie, a także postkomunistyczne. Jednym z liderów lokalnej społeczności winiarskiej jest Attila Petreny – winiarz wraz z rodziną mocno związany z Polską.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: