• Pakiet
Zestaw NAJLEPSZE WINA MUSUJĄCE - PROSECCO, CAVA, SZAMPAN I INNE - METODA TRADYCYJNA

Zestaw NAJLEPSZE WINA MUSUJĄCE - PROSECCO, CAVA, SZAMPAN I INNE - METODA TRADYCYJNA I CHARMAT

Ocena:

Opis

Pierwszym winem jest Prosecco Marsuret Extra Dry „Il Soller” DOCG - najlepsze w 2017r. wg Magazynu Wino musujące wino importowane do Polski. Marsuret to rodzinny producent, który wytwarza prosecco klasy Superiore w słynnej gminie Valdobbiadene od niemal 100 lat. To jedno z najlepszych prosecco dostępnych w Polsce!

Kolejnym włoskim winem gwarantującym idealne orzeźwienie jest Tezza Pinot Brut – wino ekologiczne – BIO zrobione w regionie Valpolicella metodą Charmat z organicznej uprawy pinot grigio. Jeśli lubicie nuty gruszkowe to jest to wino dla Was!

Trzecie w kolejności również w 100% organiczne wino pochodzi z upraw Alta Alella – świetny, najbliższy naturze producent wyspecjalizowany w Cava. Jego „podstawowa” Cava to „Mirgin” Gran Reserva 2016, która dojrzewa 30 miesięcy na osadzie w piwnicach nad brzegiem Morza Śródziemnego. Pełna, drożdżowa wytrawność oraz nuty brioche nadają winu piękną elegancję.

Następnym ciekawym i równie eleganckim winem naszego zestawu jest Bencze - Gemini II Extra Brut. Wino Blanc de Noirs, a więc białe wino z czerwonej odmiany pinot noir. Rocznik 2013 wskazuje na właściwą dojrzałość. Wykonane na wulkanicznym zboczu Badascony nieopodal Balatonu w zgodzie z naturą – Bencze to zagorzały biodynamik.

W ostatnich latach w Polsce coraz odważniej i z dużą świadomością są produkowane wyśmienite „bąble”. Świetnym przykładem wina zrobionego klasycznie i z wizją jest Gost Art Cuvee – polskie, zielonogórskie wino musujące, zrobione metodą tradycyjną przez winiarza pochodzącego z Szampanii. Wino to okrzyknięto najlepszym polskim musiakiem!

Na koniec klasyka, Szampan Delavenne Grand Cru Brut Reserve z Bouzy. Staranna, mozolna praca i przekazywana od pokoleń pracochłonna metoda produkcji leży u podstaw finalnego i genialnego efektu. Producent zlokalizowany jest w Bouzy - jednej z 17 wiosek z prawem do statusu Grand Cru i produkuje wina tylko z winogron pochodzących z własnych upraw!

Wisienka na torcie naszego zestawu !

Jest to jedyny taki zestaw win musujących. Każde wino wchodzące w jego skład to osobna historia szczelnie zamknięta w butelce. Wspaniały zestaw dla miłośników win musujących.

605,00 zł

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również