Zestaw CZERWONE RARYTASY Z VILLANY Zobacz większe

Zestaw CZERWONE RARYTASY Z VILLANY

Nowy produkt

Villány to najbardziej znany region produkcji win czerwonych na Węgrzech. Ze względu na ciepły klimat dojrzewają tu doskonale odmiany, które w północnej części kraju nie miałyby szans. Ulubieńcem winiarzy i znakiem firmowym regionu stał się przede wszystkim cabernet franc. W bardzo niewielu miejscach na świecie odmiana ta potrafi w pełni dojrzeć i sama w sobie dać wielkie wina. Takim miejscem z pewnością jest Villány. Winiarzem, który potrafi przygotować świetnego Caberneta Franca jest Racz Miklos Tamas. Kolejne roczniki okazują się coraz lepsze. Drugim winem w zestawie jest Pinot Noir z 2019 roku - bardzo świeży, owocowy. 

Warto poznać te wina, stworzone przez winiarza, który tak opowiada o swojej pasji winiarskiej: “Ważną częścią mojej filozofii jest poszanowanie natury, w której mieszkam, gdzie uprawiam winorośl. Uprawiając winorośl muszę zrobić wszystko, aby uszanować jej dom, którym jest Ziemia i Natura. Obecnie w mojej winnicy nie używam żadnych chemikaliów, używam tylko naturalnych materiałów. Wierzę, że to jedyny sposób na sukces”.

Chwilowy brak 

Więcej szczegółów

341,94 zł brutto

413,94 zł

payments-logos
Producent
Racz Mikolas Tamas
Racz Mikolas Tamas

Zawartość

  • 3 x Racz Miklos Tamas - Cabernet Franc 2018

    Węgierskie czerwone wino wytrawne. Produkowane z odmiany Cabernet Franc w najbardziej wysuniętym na południe winiarskim regionie Węgier - Villany. Wino młode, zadziorne, ale równocześnie eleganckie i powabne. To szczyt możliwości - winogrono, wiedza, doświadczenie - oto przepis na intensywnego, pełnego owocu i wigoru Cabernet Franca. Producent opisuje je...

    71,99 zł
  • 3 x Racz Miklos Tamas - Pinot Noir 2019

    Węgierskie czerwone wino wytrawne z regionu Villany. 100% Pinot Noir, wino nazwane na cześć dziadka właściciela winnicy. Piękna, intensywna rubinowa barwa. Intensywny zapach czerwonych owoców - wiśni i malin. Na podniebieniu dość lekkie i soczyste, choć jak na Pinot Noir sporo ciała i tanin. Na finiszu pieprzny posmak. CHWILOWY BRAK W MAGAZYNIERacz...

    65,99 zł

Racz Mikolas Tamas

Winnica położona jest w miejscowości Diósviszló w węgierskim komitacie Baranya. To region winiarski Villanyi, dokładniej część jego granicy zachodniej, tzw. Bramy Ormánság. Nasadzenia zajmują południowe stoki wzgórz, wznoszących się nad wioską. Uprawiane odmiany to Cabernet Franc, Pinot Noir, Chardonnay, zaś produkcja nie przekracza 9000 butelek rocznie.

Opinie

Napisz opinię

Zestaw CZERWONE RARYTASY Z VILLANY

Zestaw CZERWONE RARYTASY Z VILLANY

Winiarzem, który potrafi przygotować świetnego Caberneta Franca jest Racz Miklos Tamas. Kolejne roczniki okazują się coraz lepsze. Drugim winem w zestawie jest Pinot Noir z 2019 roku - bardzo świeży, owocowy. 

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: