Zestaw CZERWONE RARYTASY Z VILLANY Zobacz większe

Zestaw CZERWONE RARYTASY Z VILLANY

Nowy produkt

Villány to najbardziej znany region produkcji win czerwonych na Węgrzech. Ze względu na ciepły klimat dojrzewają tu doskonale odmiany, które w północnej części kraju nie miałyby szans. Ulubieńcem winiarzy i znakiem firmowym regionu stał się przede wszystkim cabernet franc. W bardzo niewielu miejscach na świecie odmiana ta potrafi w pełni dojrzeć i sama w sobie dać wielkie wina. Takim miejscem z pewnością jest Villány. Winiarzem, który potrafi przygotować świetnego Caberneta Franca jest Racz Miklos Tamas. Kolejne roczniki okazują się coraz lepsze. Drugim winem w zestawie jest Pinot Noir z 2019 roku - bardzo świeży, owocowy. 

Warto poznać te wina, stworzone przez winiarza, który tak opowiada o swojej pasji winiarskiej: “Ważną częścią mojej filozofii jest poszanowanie natury, w której mieszkam, gdzie uprawiam winorośl. Uprawiając winorośl muszę zrobić wszystko, aby uszanować jej dom, którym jest Ziemia i Natura. Obecnie w mojej winnicy nie używam żadnych chemikaliów, używam tylko naturalnych materiałów. Wierzę, że to jedyny sposób na sukces”.

Więcej szczegółów

341,94 zł brutto

407,94 zł

payments-logos
Producent
Racz Mikolas Tamas
Racz Mikolas Tamas

Zawartość

Racz Mikolas Tamas

Winnica położona jest w miejscowości Diósviszló w węgierskim komitacie Baranya. To region winiarski Villanyi, dokładniej część jego granicy zachodniej, tzw. Bramy Ormánság. Nasadzenia zajmują południowe stoki wzgórz, wznoszących się nad wioską. Uprawiane odmiany to Cabernet Franc, Pinot Noir, Chardonnay, zaś produkcja nie przekracza 9000 butelek rocznie.

Opinie

Napisz opinię

Zestaw CZERWONE RARYTASY Z VILLANY

Zestaw CZERWONE RARYTASY Z VILLANY

Winiarzem, który potrafi przygotować świetnego Caberneta Franca jest Racz Miklos Tamas. Kolejne roczniki okazują się coraz lepsze. Drugim winem w zestawie jest Pinot Noir z 2019 roku - bardzo świeży, owocowy. 

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: