Zestaw GIZELLA - LATO Zobacz większe

Zestaw GIZELLA - LATO

15149

Nowy produkt

Wspólnie z jednym z najlepszych producentów nowej fali w Tokaju przygotowaliśmy zestaw dla miłośników win węgierskich. Tworzą go świeże i orzeźwiające wina z rocznika 2019 idealne na ciepłe, letnie dni i wieczory.
W zestawie znajdziecie 3 butelki Gizella Furmint / Harslevelu - owocowego, rześkiego i lekkiego wina z przyjemnym mineralnym akcentem. Do tego jedna butelka harslevelu z pojedynczej winnicy Barat. Wykonane bez użycia beczki, aby zachować czystość i rześkość. Dużo tropikalnych owoców w zapachu i smaku, dobra struktura i słonawe wykończenie charakteryzują to wino.

Więcej szczegółów

199,99 zł brutto

239,96 zł

payments-logos
Producent
Gizella Pince
Gizella Pince

Zawartość

  • 3 x Gizella - Furmint / Harslevelu 2019

    Węgierskie białe wino wytrawne od topowego producenta z Tokaju. Trzy tokajskie wioski i osiem różnych winnic w jednym winie, z udziałem 65% furmint i 35% harslevelu. Zbiór owoców z 5- i 50-letnich krzewów winorośli, moszcz tłoczony z całych wiązek, a następnie fermentowany w zbiornikach o kontrolowanej temperaturze. Świeże wino o ujmującym bukiecie: z...

    49,99 zł
  • 1 x Gizella - Barat Harslevelu 2019

    Węgierskie białe wino wytrawne z Tokaju. Do produkcji tego wina użyto owoców odmiany harslevelu z pojedynczej winnicy Barat (braciszek, bratanek!), znajdującej się w miejscowości Tarcal w Tokaju. Ten rocznik fermentował, a następnie przez 4 miesiące dojrzewał w kadzi ze stali nierdzewnej. Wino posiada intensywny i elegancki aromat tropikalnych owoców i...

    89,99 zł

Gizella Pince

Rodzinna winiarnia na obrzeżach miasteczka Tokaj, którą od 2005 roku prowadzi Laszlo Szilagyi. Odziedziczył ją wraz z dziewiętnastoma hektarami winnic po dziadku i babci Gizelli. To z miłości do niej zrodził się pomysł na nazwę winiarni, oddający ukłon rodzinie i tradycji, ale też nie przekreślający możliwości rozwoju wedle najnowocześniejszych standardów jakości. W winnicach zrównoważona uprawa lokalnych odmian winorośli: furmint 62%, harslevelu 31%, sargamuskotaly 7% powierzchni. W produkcji wina wytrawne i słodkie późnego zbioru, oczywiście w tym aszu. Najwyższa jakość, pierwsza liga tokajska.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
maj-2021

Opinie

Napisz opinię

Zestaw GIZELLA - LATO

Zestaw GIZELLA - LATO

Orzeźwiający zestaw wina na lato od Gizelli.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: