Nowy Zestaw Bencze - PINOT NOIR Zobacz większe

Zestaw BENCZE PINOT NOIR

Nowy produkt

W zestawie znajdą Państwo 6 win Pinot Noir wyprodukowanych przez Istvana Bencze -  to wyznający biodynamiczną filozofię producent z węgierskiego Badascony.  To świeży, lekki pinot noir znad Balatonu. To węgierskie czerwone wino wytrawne ma jasno-rubinową barwę, z subtelnymi łzami. Nos czysty, umiarkowanie intensywny, głównie wiśniowy i malinowy. Kwasowość jest zaznaczona (dwa zbiory, dwie osobne winifikacje). Struktura wina utrzymuje się też na delikatnej taninie, dzięki leżakowaniu w beczce (9 miesięcy), dodając przyjemnej cierpkości.

Świetne wino na spotkanie z przyjaciółmi - zamów kilka na zapas ;)

Więcej szczegółów

372,55 zł brutto

413,94 zł

Producent
Bencze Birtok
Bencze Birtok

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionBadascony
SzczepPinot Noir
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13%

Zawartość

  • 6 x Bencze - Pinot Noir 2015 biodynamic

    Świeży, lekki Pinot Noir znad Balatonu z Badacsony. To węgierskie czerwone wino wytrawne ma jasno-rubinową barwę, z subtelnymi łzami. Nos czysty, umiarkowanie intensywny, głównie wiśniowy i malinowy. Kwasowość jest zaznaczona (dwa zbiory, dwie osobne winifikacje). Struktura wina utrzymuje się też na delikatnej taninie, dzięki leżakowaniu w beczce (9...

    68,99 zł

Bencze Birtok

Bencze to wyznający biodynamiczną filozofię producent z węgierskiego Badascony. Warto zaznaczyć, że właściciel winnicy - Istvan to właściciel i enolog w jednej osobie, wiedzę i doświadczenie zdobywał we Włoszech. Swoją uwagę skupia na niemieckich odmianach Rieslinga oraz na Pinot Noir. Region Badascony, zaraz po tokajskim, jest najsłynniejszy i najpiękniejszy na Węgrzech. Rozciąga się nad jeziorem Balaton w otoczeniu wulkanicznej góry, która ma kształt ściętego stożka. Stoki góry Badacsony pokryte są przez soczystą zieleń winnic, przeplataną bielą zabudowań. Same wina to absolutny top. Region zasłynął z Olaszrizlinga, który jest tutaj wyśmienity.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej opinii. Aby dodać własną opinię zaloguj się.

Napisz opinię

Zestaw BENCZE PINOT NOIR

Zestaw BENCZE PINOT NOIR

W zestawie znajdą Państwo 6 win Pinot Noir wyprodukowanych przez Istvana Bencze -  to wyznający biodynamiczną filozofię producent z węgierskiego Badascony.

24 innych produktów w tej samej kategorii: