Nowy Zestaw Vida Tunderrozsa Zobacz większe

Zestaw win Vida Tunderrozsa 6 butelek

Nowy produkt

Zakończyliśmy kalendarzowe lato ale to nic! 

Do końca miesiąca możecie cieszyć się wzorcowym letnim winem w niższej cenie!

Wino po raz pierwszy (w roczniku 2020) przygotowane wyłącznie z odmiany kékfrankos. Klarowne o przepięknym, intensywnym, wręcz hipnotyzującym kolorze.

W zapachu mamy wino o średnio wysokiej intensywności aromatów wśród których dominują truskawki, poziomki, czerwone śliwki, dojrzałe soczyste czereśnie. Zaskakuje jednak nie tylko obecność świeżych owoców. W aromacie odnajdziemy także wyraźne nuty gotowanych/pieczonych truskawek oraz pieczonych czereśni, co w połączeniu z subtelną nutą słodkiej śmietanki przywodzi na myśl babciny placek drożdżowy z owocami.

W smaku wytrawne o średnio wysokiej, świeżej kwasowości i intensywnych aromatach czerwonych owoców. Na podniebieniu nikną aromaty gotowane, pozostają natomiast czyste i świeże owoce: świeże, nieprzejrzałe truskawki, leśne poziomki, czerwone śliwki oraz czerwone porzeczki. Wino o raczej lekkiej budowie i średnim finiszu. Niezwykle eleganckie i pełne klasy odnajdzie się jako aperitif. Z czystym sumieniem zaserwowalibyśmy je do drobiu z grilla, czy pieczonych/grillowanych ryb, niekoniecznie tylko tych o białym mięsie. 

Całość klasy tego wina dopełnia przepiękna etykieta zaprojektowana przez Xaviera Basa.

Cena obejmuje 6 butelek wina + przesyłka gratis

Zestaw z 12 butelkami dostępny TUTAJ

Więcej szczegółów

149,99 zł brutto

173,94 zł

payments-logos
Producent
Vida Peter
Vida Peter

Zawartość

  • 6 x Vida Peter - Tünderrozsa rose 2020

    Wino po raz pierwszy (w roczniku 2020) przygotowane wyłącznie z odmiany kékfrankos. Klarowne o przepięknym, intensywnym, wręcz hipnotyzującym kolorze. W zapachu mamy wino o średnio wysokiej intensywności aromatów wśród których dominują truskawki, poziomki, czerwone śliwki, dojrzałe soczyste czereśnie. Zaskakuje jednak nie tylko obecność świeżych owoców....

    28,99 zł

Vida Peter

Rodzinna winiarnia Pétera Vidy znajduje się w miasteczku Szekszárd, bodaj najważniejszym dla win czerwonych miejscu na mapie Węgier. Dziś pracuje w niej już drugie pokolenie: dwie córki (Kata i Zsuzsi) i syn winiarza, Péter Vida junior. Mają ponad 20 hektarów winnic, rozlokowanych w znakomitych parcelach, obsadzonych typowymi dla Szekszárdu odmianami: merlot, cabernet franc, cabernet sauvignon, syrah, oraz kékfrankos i kadarka. Zwłaszcza ten ostatni, autochtoniczny szczep jest powodem wielkiej dumy rodziny, ponieważ krzewy mają przeszło sto lat! Japoński turysta był pewien, że zobaczył w ich winnicy drzewka bonsai... W samej produkcji stosowane są głównie duże i bardzo duże beczki do leżakowania wina, co pozwala na wierne zachowanie subtelności owocu i charakteru siedliska. Vida Családi Borbirtok to jeden z najważniejszych i bardziej cenionych adresów w regionie. Po ponad dwóch dekadach pracy w swoich winnicach Péter Vida został wyróżniony tytułem „Winiarz Roku” na Węgrzech w 2011 roku. Wtedy też podjął decyzję o zmianie wizerunku i zaprosił uznanego hiszpańskiego plastyka, Xaviera Basa, do stworzenia artystycznych etykiet dla wszystkich win. Delikatna kreska rysunku z baśniową narracją dobrze pasują do stylu tych eleganckich win z Szekszárdu.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
luty-2021

Opinie

Napisz opinię

Zestaw win Vida Tunderrozsa 6 butelek

Zestaw win Vida Tunderrozsa 6 butelek

Zakończyliśmy kalendarzowe lato ale to nic! 

Do końca miesiąca możecie cieszyć się wzorcowym letnim winem w niższej cenie!

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: